Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kladení vajec- kde je chyba?

Zdravím. Chovám užovky červené.
Včera (3.5.) jsem našel jenom 1 vejce v krabičce v terárku. Minulou snušku měla samička kolem 12 vajec. Kde je chyba? Jak to, že nenakladla všechny najednou? Pár chovám společně v terárku 70x40x40 (ale už půjdou do většího). Pářili se 27.1. a možná znovu 8.4. Nedal jsem je zimovat :-/ Samička měla taky 8.4. poslední myš, od té doby nežere. Samec je poslední dobou agresivní. Občas dávám Vitamix. Vlhost by měli mít OK. Může samička zadržet snůšku? Můžete mi někdo poradit?
Díky

Do terárka jsem vložil box, aby tam samička mohla naklást vejce. Je tam schovaná skoro pořát. Jako substrát jsem tam dal přímo vermikulit. Což asi taky nebyl moc dobrý nápad. Samičce se lepí na hlavu.
Hadi jsou staří zhruba 3 roky

Důležité je, aby v bedýmce na kladení byla přiměřeně příjemná teplota (mezi 26-29 st.), vrstva mírně vlhkého substrátu (vermiculit není zrovna nejlepší, raději listovka, příp. smíchaná z trochou rašeliny a písku), klid (přítmí až tma) a had se snad do 2 dnů dovyklade. To první samotné vejce bude zřejmě neoplozené.

Hlavně ji neruš, a nech ji v klidu. Ať ti vyklade vejce všechna. Pokud je pro vejce v bedýnce alespoň trošku přijatelná vlhkost, a samice sama kladiště neopustí, klidně bych pro jistotu počkal do večera.Hlavně nespěchat.
Já nechávám samice klást do vlhkého samotného rašeliníku, a vejce vyjímám třeba klidně až druhý (popř.třetí) den. Když už mám jistotu, že se samice opravdu vykladla.