Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohlaví Lampropeltis triangulum sinaloe?

Zdravím chovatelé,
mám problémek... Mám podezření, že místo pářečku těchto krásnych korálovek mám doma dvě shodná pohlaví... Poradí mi někdo?
Připblížím jak se to stalo: Loni jsem si od jednoho chovatele koupila dospělého samce-měl doma dva... Následně po tom jsme si oba nezávisle na sobě koupili každý samici. Loni žádná aktivita, letos žádná aktivita, žádné páření. Krom toho mi údajný samec žere a údajná samice už dlouho ne (jak dlouho bohužel nevím :-/)... Tak mě napadlo, zda nejsou stejného pohlaví.. Ptala jsem se chovatele, od kterého mám samce, zda si byl uplně jistý pohlavím, napsal mi že ano, že oba hady nechal sondovat v Brně na veterině u pana Knotka, ale dnes si sám jistý není, protože má ten samý problém jako já-hadi se nepáří... Měřila jsem jim ocásky, jsou téměř stejně dlouhé-je tam rozdíl půl centimetru, přičemž údajný samec je malinko větší než samice-a právě té ten kousíček chybí...

Přikládám foto z měření ocásků.. Poradí mi někdo? Děkuji moc!!!!

[www.reptilweb.xf.cz/fotky/P1010412.jpg]
[www.reptilweb.xf.cz/fotky/P1010413.jpg]

loading...

Nic ve zlém, ale stále častěji tu někdo vyžaduje určení pohlaví dle fotek.
Celé je to ale dle mého názoru blbost (alespoň u hadů). Bez sondy (popř.palpace) určit pohlaví spolehlivě v amatérských podmínkách prostě nejde.
PS: Vyvozovat něco z toho, že hadi letos ještě nevykazujou pohlavní aktivitu, je ještě příliš brzy. U mne se letos taky ještě nezačaly pářit sinalojky a hondurensisky, přes to nepochybuji že se budou letos pářit.

Já vím, že podle fotek určit pohlaví nelze-a že podobných dotazů je tu spousta.. Chtěla jsem jen znát názor ostatních na to, zda je možné, že je to stejné pohlaví... Při nejbližší příležitosti nechám hady osondovat-momentálně tuto možnost nemám, a kdyby to byli třeba dva kluci, a ten jeden opravdu nepříjimal potravu právě z tohoto důvodu, raděj bych je oddělila... I když to je dle mého názoru blbost-ale raděj se ptám zkušenějších :-)

Hoj, je sice fakt, že největší aktivita je zatím u mexican, jinak je to celkově slabší, a že letos je to vše takové celkově posunuté, ale i tak... Jen mě zarazilo, že podobný pocit má i klučina, co od něj samce mám, proto jsem se rozhodla optat se nezávislých osob :-) Uvidíme... Při nejbližší návštěvě Brna nechám osondovat :-)
To Bobik-mají asi kolem 4 let... ne-li více

Tak na rozdíl od kolegy bych to tipnul podle těchto fotek obráceně - samice nahoře samec dole (pokud bych vycházel z toho, že jde o pár), ale ono to je podle fotek dost problematické, hadi se různě šponují a kroutí a nemusí to být zřetelné. Sonda by vše vyjasnila.