Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem snůška vajec

Ahojky,

můžete mi poradit, jak postupovat při snůšce vajec?

Samička začala hrabat do rašeliny díry a hned druhý den
snesla spousty vajec a vše důkladně zahrabala. K nakladení
si vybrala místo, kde se soustředuje světlo a teplo z bodového
osvětlení.
Nemám inkubátor, tak jsem vše nechala tak, jak to zařídila samička.
Pravidelně rosím, více v místě nakladení. Myslíte, že dojde k vylíhnutí?
Prosím, podělte se o své zkušenosti.
Terárko mám dostatečně velké, bydlí v něm samička spolu se samečkem.
Neohrozil by samec v případě vylíhnutí malé chamíky?
Díky za Vaše zkušenosti :))

Ahoj, inkubace chamiku je pomerne dlouhodoba zalezitost, ovsem u chamiku se pri inkubaci doporucuji i nocni poklesy, pokud tam bude dobra teplota, tak bych to beznadejne nevidel, je mozne, ze se ti tam vylihnou....Ovsem kdyby lihnuti probihalo v terariu dospelcu, myslim, ze ti muzu zarucit, ze rodice prcku budou mit super svacinku:)

No inkubace v teráriu je poměrně těžko realizovatelná, především kolísání teploty může být problematické a dá se to těžko udržet ve správném rozmezí, problémem může být ta bodovkava vysychání substrátu. Kolísání teploty by vadit nemělo, pokud bude v rozmezí cca 22-33 st., ale samozřejmě by to nemělo jít výš (deformace až úhyn embryí) ani na dlouho níž pod těch 22 (pozastavení vývoje až úhyn). Pokud chcete trochu přiblížit podmínky (hlavně vlhkostní) inkubátoru, tak by šlo substrát z vajíčky zakrýt plastovou nádobou (s několika dírkami v bocích), nejlépe ji i zatlačit do substrátu. Zároveň pokud by se zadařilo zabráníte ulovení mláďat dospělci. Připravte se na to, že inkubace v takových kolísavých teplotních podmínkách může trvat i více než půl roku.