Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě Hroznýše - velikost terária

Ahoj.
Řěším problém,jak velké terárium postavit pro mládě Hroznýše královského.Bude vyrobeno z OSB desky.Je lepší postavit nejdříve menší cca 80x40x60 (š x h x v) a až odroste tak ho přemístit do většího,nebo ho mám rovnou umístit do velkého terárka? (finanční stránku věci teď nechme stranou) Mám strach,aby nebyl nějak stresovaný nebo podobně. Případně mi prosím poraďte vhodné rozměry pro mládě.

Díky

Když už jsme u těch mláďat,chtěla bych se zeptat jak velké terárium budu potřebovat pro mladou tmavku,kde bych ji mohla nechat do 1 roku? Budu si nechat dělat velké terárko z osb a kovové konstrukce,ale nebude to hned,tak potřebuju vědět jak se mám teď zařídit aby měla svůj "komfort" :)
Díky,Alena

a jak dlouho teda trvá než se samice a samec mužou uspěšně spářit??

V extrému už se mohou začit pářit už v 18 měsících, což nedoporučuju. Při běžném krmení a podmínkách mohou být dostatečně vzrostlé ve 2,5 až ve 4 letech (samec okolo 2,5 m a samice ideálně alespoň 2,7 - 3 m).

akolik musím mít přibližně let?

??? Asi bys měl být dost starý na to, abys je zvládl.:-)

A ještě bych se chtěl zeptat totiž chci si pořídit mladata hroznýšu kr. samici a samca ale zatím nemam velký terarko budu ho dělat co nevidět ale 21.11. je burza a do te doby to asi nebude takže.....bude na tyden stačit malinkym hroznýšum terarko o velikosti: vyška-38 delká-50 a šířka 25 ??Děkuji předem