Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barevné formy Elaphe guttata a gravidita Elaphe guttata

Dobrý den, chtěla bych poprosit někoho kdo se vyzná v barevných formách užovek, zda by mi mohl poradit nějakou literaturu či web.stránky.. Předem děkuji.

Koupila jsem od chovatelky 2 březí samičky, takže bohužel nevím přesně, kdy očekávat snůšku, proto bych se chtěla zeptat na nějaké specifické chování. Obě se mi teď svlékly nádherně v kuse, ta jedna samička je aktivnější a baští a ta druhá je pořád zalezlá a naposledy odmítla potravu, tak jestli se z toho dá usoudit, zda to na ni přichází? Děkuji za Vaše názory a zkušenosti předem

google!!!!pouzij jej..jinak asi 10-14 po slvleku by mely snest,vyklast vajicka...takze moc casu nemas...hadice by meli mit nejake vlhke misto pro tenhle ucel.radeji si jeste neco precti...a co s tema snurkama?mas inkubator?nebo mas to pak nejak vymyslene?co kdyz budes mit pak 20malych hadu?popravde to od tebe bylo hoodne nerozumne.jeste k tomu dve najednou..hodne stesti teda..a cena?jinak tech forem je hodne

jj, díky,užovky tam mají vlhčený vermikulit, jinak jsem přečetla vše co jsem našla jak na netu tak mám i nějakou literaturu, jinak už asi 2 roky chovám hroznýše, tak to je v poho, akorát se obávám toho rozmnožování. jinak inkubátor mám samozřejmě také. O prostor také nejde mám volná momentálně 3 terárka různých velikostí, takže největší obavy jsou z toho aby nějak nezadržily ty vajíčka a co dále. Samce jsem dala od samiček aby je zbytečně nerušil.. Nevím co bych ještě mohla udělat pro hladší průběh.. Nu a až se to zase nějak pohne tak budu písat další dotázky, děkuji všem!!!

Když jsme u těch barevných forem našla jsem na netu prográmek do kterého zadáte barevnou formu samce a samice a vyleze vám z toho jaké budou mladé. A teď dotaz : píše mi to, že když dám k sobě amelano a snow dostanu amelano 100% hetero anery. Je to možné? Vždyť ani amelano a ani snow nemají černou barvu a pokud vím anery je černo bílá užovka. Mohl by mi to prosím někdo vysvětlit?

Pokud k mláďatům ze spojení amelano x snow připáříš jedince, který má vlohu pro tvorbu melaninu (anery, heteroanery - ovšem ne ze spojení amelano x snow), tak anery jedince získat můžeš, takže technicky vzato se o heteroanery jedná (spíš pseudohetero), ale pokud bys je pářila mezi sebou, tak anery nezískáš. Aspoň myslím:-D.

To máš sice pravdu, ale musí to být praví hetero anery a ne jen podle tabulky (alespoň jeden z páru), nevím, jak si vytvoří melanin zvířata, která ho vytvářet nemohou. snow ani amelano si nedokáží vytvářet melanin a proto ani jejich potomci, proto z nich nikdy neuděláš anery zbarveného jedince bez připuštění jiného jedince s touto vlohou, vždy získáš jen amelano nebo snow.

Takže když drap píše, že snow v sobě nese i anero geny tak to není pravda? Abych ze spojení snow a amelano dostala anery musel by být jeden z nich hetero anery? Ale pak by se stejně neobjevili anery ne? To bych musela dát do kupy dva jedince hetero anery, ne? Ale ta tabulka nemůže vědět jestli je jeden hetero na něco, takže jeho dedukce, že ze snow a amelano vzniknou amelano 100% anery je mylná, ne?

Ide o to že Snow vzniká cez Amelano x Anery , v prvej generácii ti vzniknu 100%hetSnow (teda exterierovo normal hetero na Amelano aj na Anery) .V dalšom spojení 100%hetSnow x 100%hetSnow =6,25% mládat Snow .
V tom programe ,,cornprog" to máš všetko , len to chce ešte asi trocha popracovat na jeho používaní ;-)

Můžu mít také dotázek, takže candy cane nevznikne křížením mládete Miami Phase het.Amelano x Amelano??::) Vždy když si myslím, že něco pochopím, tak to tak zase není..:-x
tak vzniknou Amelano a het.Amelano, a pak teprve křížením těch Amelano nejsvětlejších by bylo to Candy Cane?? Pak tedy si myslím, že je jedno, zda je to forma Miami Phase či obyč.guttka..

Není to až tak jednoduché. Velkou roli v této formě sehrála právě Miami phase. která má potřebnou podkladovou barvu stříbřitě světlou. Po spáření s amel vznikli kusy se světlým podkladem a jejich potomci byli selektováni do té doby než vznikli Candy Cane.