Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Funění užovky červevé

Čaute všichni!!! Mám takovej problém když vytahuju užovku z terária, začne funět :-/ , mám docela strach jestli to není zánět, připomíná mi to (kuckání) z nozder ji nic nevytéká.Je stará asi 2roky a je to samice.Myslím si že by to mohlo být substrátem u kterého jsem si všiml že docela práší,substrát jsem vyměnil zatím je to stejné. Poraďte mi jestli se mýlím a nebo tím dává něco najevo díky moc....

OK no tak já přestanu ale ty parazity už nemá tak nvm no, ale jinak díky pls napište mi jaká te chemie:)) by se měla použít a jak to použít protože kamarádovi poradili nějaký sprej a tím ho měl postíkat krom hlavy a had mu uhynul tak mám z toho strach díky;-)

Martin: Víš, když použiješ Arpalit neo, necháš to chvíli působit a pak ten arpalit musíš z hada umýt, včetně postříkané ubikace nebo boxu, kde postříkání provádíš. Já jsem si taky tak jednou málem zabila hada, mládě E. guttata. Koupila jsem ho s breberkama, tak jsem ho postříkala arpalitem, jenže na tom návodu není napsáno, že se plazi potom musí umýt. Užovka dostala třes a když jsem se poradila s kamarádkou, která s tím měla zkušenosti, poradila mi, že musím postříkané věci i hada umýt. Jak jsem to udělala, had byl OK. Naštěstí to bylo včas.