Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Funění užovky červevé

Čaute všichni!!! Mám takovej problém když vytahuju užovku z terária, začne funět :-/ , mám docela strach jestli to není zánět, připomíná mi to (kuckání) z nozder ji nic nevytéká.Je stará asi 2roky a je to samice.Myslím si že by to mohlo být substrátem u kterého jsem si všiml že docela práší,substrát jsem vyměnil zatím je to stejné. Poraďte mi jestli se mýlím a nebo tím dává něco najevo díky moc....

Hanys ty se běž léčit vubec nevíš o co jde. Jinak vodu s nádobou v terárku mám a vodu v ní měním každý den. Ta prevence byla z obav parazitů a koupání mi poradil jeden chovatel který mi řekl že bude lepší jít na to přírodní cestou než na něj pouřívat nějaké přípravky. Proto sem hada dával do vany,která mu pomohla, proto jsem ho ještě preventivně koupal.

Nevím proč Hanse posíláš do léčebny,ale má pravdu.To že hada vykoupeš ve vaně,mu vůbec od parazitů nepomůže.Protože to samozřejmě vajíčkům breberek neuškodí.Sami hadi se koupou stále,jsou li napadeni parazity.Takže pomůže jen chemie.
Sám v tom koupáni taky nevidím žádný smysl,jen to hada stresuje.Pochopil bych to u nějakého velkého škrtiče.Malému hadovi bych radši dal do terárka větší misku.;-)

Meldo díky ;-), že jsme se shodli. No ale když nevím o co jde...:-D:-D:-D:-D Opět je vidět příklad člověka který více méně nic neví. A za pravdu se zlobí. Myslím že na léčení tu na poradně nikdo není, možná ty kvůli své zbytečné agresivitě;-). A jak říkal Melda: parazitům opravdu koupáním ve stresující vaně moc neublížíš. Max ublížíš hadovi. Já osobně hady vykouopu jen když prolezou lejnem dřív než ho stihnu vyhodit jinak ne, je to blbost.A to se děje vyjmečně;-).

OK no tak já přestanu ale ty parazity už nemá tak nvm no, ale jinak díky pls napište mi jaká te chemie:)) by se měla použít a jak to použít protože kamarádovi poradili nějaký sprej a tím ho měl postíkat krom hlavy a had mu uhynul tak mám z toho strach díky;-)

Martin: Víš, když použiješ Arpalit neo, necháš to chvíli působit a pak ten arpalit musíš z hada umýt, včetně postříkané ubikace nebo boxu, kde postříkání provádíš. Já jsem si taky tak jednou málem zabila hada, mládě E. guttata. Koupila jsem ho s breberkama, tak jsem ho postříkala arpalitem, jenže na tom návodu není napsáno, že se plazi potom musí umýt. Užovka dostala třes a když jsem se poradila s kamarádkou, která s tím měla zkušenosti, poradila mi, že musím postříkané věci i hada umýt. Jak jsem to udělala, had byl OK. Naštěstí to bylo včas.