Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výchova

Ahoj všem,
mám necelé dva měsíce leguána. Je mu přibližně 8 měsíců a je hrozně bázlivý a občas vzteklý.
Jeden chovatel mi radil,že na začátku ho nemám moc chovat,ale ted mám pocit,že ani nemá zájem.
Nebaví ho terárko(60x45x60),ale když ho pustím,tak se schová do šatny a nebo sedí na sporáku.
Potřebuju poradit,jestli ho mám chovat ikdyž nechce nebo mám ještě počkat a jak začít s navykáním na psa.
Pejsek je malinkej,ale živej. Dino se,ale chová stejně,at je nebo není pes doma. Moc díky. Veronika

Musí to chtít sám

, přesně tak :)). Pokud ti nechodí do vody, pravděpodobně máš moc malou nádržku.
Legoši se dají natrénovat i na kálení během koupání - např. v dětské vaničce, nám to funguje vcelku dobře, ale někteří leguáni to přímo nesnáší. To bys ale určitě poznal ;-).

Dobre ranko:-),
no zo zaciatku kupania do vody kadil ale dako prestal. Bazenik je dost velky, skor mam problemy, ze sa mu niekedy chce do vody:-), niekedy na salat:-/, ktory som mu namixoval ale jeho bonus je mriezka na vetranie::) a to by som chcel zmenit lebo je to za kazdym zazitok.

A este otazocka: moze vyvolavat agresiu u legosa volny pohyb po miestnosti? Sme sa prestahovali ale tera zostalo to iste. Par krat som ho nechal behat po izbe no potom bol agresor, sviha chvostom ako dabel]:). Mam ho radsej este nechavat v tera?
Diky za odpovede....

moze vyvolavat agresiu u legosa volny pohyb po miestnosti

No pokud se mu venku líbí a nechce se mu do terárka, tak se mu nedivím :)). Nebo pokud je to pro něj uplně nové prostředí, tak je to možný. Necítí se bezpečně, tak je nervozní.

Mam ho radsej este nechavat v tera?

- nedokážu si vybavit, jak starej je tvůj leguán. Je to ještě mládě?

Já to dělám tak, že vitamíny smíchák s vodou a stříkačkou je aplikuju přímo do tlamky. U menších legů si na ten zobák stříkačky navlíkáme vzduchovací hadičku do akvárek, aby jim to neponičilo zuby. Musí se ale dávat pozor, aby to z té stříkačky ten legoš neukousnul a nespolknul.
Mám takhle jasnej přehled o tom, kolik toho dostali. Jsou i vitamíny, který legům vyloženě chutnaj a ty můžu sypat na jídlo. Někteří to jí s vitamínama spíš než bez nich ;-)

My mame jak leguana (juniora) tak i agamu vousatou (Maxe)a musím říc že Max byl na ochčení jednoduší pokaždí když mě vydí tak škrábe na sklo ale tet se mi narodila mimčo tak nemuže chodit sám po bytě tak sedí většinou semnou u počítače na ruce Junior je troch plachej ale ja mu dám čas tak jako Maxovi toho jsem ochoči docela rychle tím že jsem ho začal krmit z ruky prostě nic jiního nedostal začínal jsem s cvrčkama a červama a tet sní třeba i 8-10 sarančat nebo holátko a pak třeba i 2-3 sarančata a docela mu tet chutnají žížaly ale musím ho krmit z ruky je tak rozmazlenej že sní třeba jednu dvě a pak čeká u misky až ho nakrmím vitamínu moc nedostávaj většinou maj dost z pestrí stravy snad jen trošku vapníku s vitamínama to nechce přehánět pak maj stoho křivice atd.

Ahoj promiň mam tam chybu Max je agama kočičinská. Oni se moc nemusej za prví leguan je 80 centimetru a trochu dominantní a agama je cca 40 a je spíš mazlík a pán domu tak si hlídá svoje teritorium tak je moc dohromady nedávam a ani to nedoporučuju ,proč ty máš taky leguana a agamu? Tom.