Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vodní

Může mi někdo poradit, mám asi rok starou agamu vodní, zničeho nic přestala žrát, je to už čtvrtý den, začíná to na ni být vidět, jako laik na ni nepozoruji žádné projevy nemoci kromě apatie, můžete mi poradit jak dál? Díky.

Po 4 dnech jde vidět, že je podvyživená? No, dobře. Násilné krmení, ještě bych do toho nešel. Zkusil bych podat žížaly, ty docela dlabou a nebo také moučné červy, v případě nežravosti bych je pro rozkrmení doporučil. Jinak také ty červy obal ve vitamínech a na vitamíny nezapomínej, možná příčina. Jinak holátko jsi zkoušel? Kdyby ještě do konce týdne nejedla, bylo by už dobré navštívit veterináře. Hodně štěstí ;-)

Hlavně by bylo dobré popsat podmínky (teploty, světelné podmínky, druh krmiva a jaké podáváš případně vitamíny a minerálie atd.) a jak dlouho ji máš v těchto podmínkách, protože takové nechutenství a apatie nevzniká jen tak z ničeho. Nemá smysl zkoušet nějaké "lahůdky", ale najít příčiny.