Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontakt s chamíkem

Ahojky.Chtěla jsem poprosit o radu,jak naučit chamíka aby mi vylezl na ruku.Je ještě malinký tak ho to chci naučit už od mala,ale nevím jak.Vždycky když k němu dám ruku blíž,tak syčí... A ještě druhý dotaz,jak ho mám naučit jíst salát,pomeranč atd.??Mám ho od chovatele a ten ho krmil jen cvrčkama takže na to není zvyklí.Prosím poradte.Díky

no chameleona si ochocis postupne...trva to aj niekolko tyzdnov ci mesiacov nez si na teba zvikne.moja agama kocicinska sa ma tiez zo zaciatku bala,,a teraz ked dam pred nu ruku hned mi po nej vyleze az na rameno:-)a este moja agama nechce ovocie a zeleninu vobec videt.krmime len vitaminmi,svabami,cervami a holatkami:)))vela stastia s chamikom;-)

chamík myslím moc nadšenej na tvé ruce nebude,pochybuju,že maj takovou inteligenci,aby dokázali hrát roli njakých mazlíčků,oproti třeba leguánům...myslim že jeich mozek ma dost práce s vyhodnocováním obou obrazů z očí:-DSpíš ho naučíš aby se tvé ruky moc nebál a byl vůči ní apatický...
Ke krmení rostlinnou stravou:já vždycky svýho chamíka třeba na kousek pomeranče nalákal tak,že sem mu s ním pinzetou mával kus před hlavou aby ho to zaujalo a vydráždilo k pozření....
dále mi chameleon okusoval v terárku tlustici,takže by asi taky šlo tam nějaký listy hodit k němu a třeba si je okouše sám...
další metoda je vydráždit chamíka k nafukování a otevření tlamky do které mu pak lze lecos podstrčit,tohle jsem dělal,když byl můj chamík nemocný a apatický.
snad jsem trocha pomoh:-)

U toho prcka bych byl opatrný s krmením kyselím ovocem jako pomeranč, mandarinka atd. jak známo kyselé plody po pozření na sebe vážou vápník a ten chameleoní prcci potřebují opravdu velmi hodně (rachitis).
Ke tvé otázce ochočení: tak to bude těžšké, ze zkušenosti vím, že záleží na povaze jednotlivého zvířete, či Ti vleze na ruku nebo bude reagovat zastrašováním, ale jak bylo popsáno výše, chameleon není vhodný k ochočení.

Hodně záleží na povaze zvířete, máme ch. jemenské dva, jeden je plachý, utíká, syčí a druhý je "mazlík" (pro kus žvance udělá cokoli). Vyleze na ruku, cvrčky nám doslova trhá z ruky, šplhá dětem po rukávech a jeho vrcholné číslo je, že sedí na ruce a "odstřeluje" cvrčky a jinou havěť z misky nebo ze země. Takže trpělivost a určitě si zvykne i ten Váš, ale příjemné mu to asi nebude nikdy. [http://img386.imageshack.us/img386/9660/krmenfb1.jp g]