Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem A zase zadržení vajec

Dobrý den, vím, že se to tu řešilo přesto prosím o pomoc. Za poslední týden mi samice nakladla 5 vajec - každý den jedno, po pohmatu jich má v těle 11. Co mám dělat, jestli upravit vlhkost nebo teplotu - jaká je ideální? Nebo mám již navštívit veterináře? Jestli ano, prosím neznáte plazího doktora na Karlovarsku? Nerada bych aby milého hada dostal do ruky pejskař. Děkuji moc.:-/

Samice potřebuje na snůšku teplé vlhké místo, ideálně okolo 28 st. a vyšší vrstvu mírně vlhkého substrátu (listovka, rašeliník, zeminný substrát atd.). Snáškové místo lze udělat z větší bedýnky, nejlépe jen s malým vlezovým otvorem nebo bedýnku přiklopte kusem kůry. Pro povzbuzení snášení lze podat vápník (calcium). Pokud to nepomůže bude třeba řešit celou situaci s veterinářem, buď podáním oxytocinu nebo chirurgicky. Z příspěvku nevyplývá jestli je to nenapářená samice a jen tvoří neoplozená vajíčka nebo jde o napářenou samici. Neoplozená vajíčka bývají vždy riziková.