Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s potravou

Ahoj lidičky. Mám problém s Korálovkou sedlatou když jí dam hole na krmení tak ho sežere ale tak druhej nebo,třetí den ho vyvrhne. uz se to párkrát po sobě stalo, ale před tím se nažrala a bylo to OK. jsou jí 5,5 mesíců. a uz se za 2 měsíce 2x svlékla.tak mi prosím poraďte. díky moc :))

No pokusím se poradit, snad se ostatní přidají s nápady. Takže nejprve si zkontroluj prostředí v teráriu ( Teplota, vlhkost, kolik hodin svítíš a substrát ) Pokud bude vše nějak v nnormě tak se snaž hadovi dopřát při trávení více klidu. Nevím jestli to taky děláš ale se stejným problémem se na mne obrátil jeden začátečník a přišlo se na to že vždy druhej den bral hada do ruky a hrál si s ním což se mu nelíbilo a ani se nedivím. Kdybych se já nacpal a pak by mě někdo tahal za břicho tak se taky pozvracím...

Takže jak říkám, nejdříve zkontroluj věci jako vlhkost, teplotu, světlo a pokud v teráriu nemáš tak tam dej nějaký úkryt. Kus kůry, nebo tak něco kde by se hadík schoval, měl pocit bezpečí a pak ho nech chvíli v klidu trávit:puff:

DIEGA: naprosty souhlas. Nejdrizv skontroluj podminky chovu. Po nakrmeni ji nech "vegetovat" :o) a vymen cistou vodu v misce. Vyskousej ji dat ukryt, kam by mohla po nakrmeni (mozna zalest). Ja se drzim zasady, ze po nakrmeni neberu hady do rukou 7 dni.