Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Philothamnus sp.

Ahojka všichni,

prosím všechny chovatelé o rady, kteří mají nějaké zkušenosti či informace o Philothamnus sp..

Jaká je jejich úmrtnost, jak je to s odchovy zde v ČR a jaká je problematika.
Chci si jen ověřit jisté informace ;-)

Děkuji

Pokud jsou žáby, tak celkem drží, na to, že jde o importy. Kamarád měl i odchov, ale nedokázal ty prcky rozkrmit, jsou po vylíhnutí děsně mrňavoučký (neměli snad ani 15 cm a tenký byli jako sirka, to se snad nedá ani uměle nakrmit:-/) a otázka je, co vlastně v přírodě mláďata žerou.

Čau krokodýle já bych řekl, že hmyz je jasnej. Tedka jsem viděl Ahaetulu co měla v sobě nějakej větší hmyz a to už bylo tak půl roční mládě určitě. Docela se mi osvědčilo takovýhle tkaničky cpát žabým masem( aby bylo jasné jde o žabý stehýnka co se dají koupit třeba v makru jde o skokany volský). Ale musejí se cpát tak jednou za 2dny max za 3 jinak to nestačí. Ale není to zkušenost i těšhto užovek, ale u Chrysopeleí.

Já se o těch prckách bohužel dozvěděl až zpětně, taky bych to tak nějak viděl - nějaký drobný bezobratlí nebo uměle žabí maso, ale násilný krmení u takových nitek nebude snadný, to už chce hodně citu. Ještě bych možná zkusil malá paví očka, oni když se mrskají na mělké misce, tak tomu taky leckterý had neodolá. Ono tam v přírodě možná budou v době mláďat taky metamorfovt nějaký minižabky (nějaký rákosničky) nebo se líhnout nějaký pidi ještěřice, takže možná i to.

Jojo chtělo by to zjistit. O těch rybkách vim, že tak nějak jakoby žerou, ale dal bych je do menších krabiček, kde by je to donutilo si to vzít jinak šance asi moc nebude. Stim žabým masem je to opravdu dost náročné nikdy jsem tátu nechápal jak to může takhle s citem a lehce cpát asi se mam ještě co učit v tomhle. Ale ten hmyz v terárku mi přijde spíše náhodný, že si to vemou než, že by to žrali normálně. Ale docela bych byl rád kdyby jsem někdo napsal své zkušenosti s timhle problémem. Já jsem viděl asi před rokem v Hammu půl roční mláďata z odchovu a jako i ty byli dost malý. Také určitě pulce by žrali docela bych i věřil tomu, že by se snima dali vyprovokovat, aby si vzali z pinzety.