Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stari

Zdravim, chtela bych zjistit zhruba stari moji Klobasky( krajta kralovska). Dostala sem ji v listopadu (2007) k narozeninam. Pritel se bohuzel nezeptal na stari. Dnes meri kolem 80cm (nevim presne) a vazi 360g (koncem brezna to bylo 300g).
Z pocatku sem ji krmila jednou tydne/jednu mys. Nedavno sem to ale zmenila na jednou za dva tydny/dve mysi (bile).
Rekla bych, ze hlady netrpi, pribira krasne, ale i tak bych si chtela byt jista, zda ji krmim spravne a kdy mnozstvi potravy zvetsit?

Dalsi vec, co mi lezi na srdce je ta, ze bydlim v USA a za rok planuju navrat domu a Klobasku chci s sebou. Ma s timto nekdo zkusennost?

Dekuju

Hele jsou agresivní, ale dospělí. Já se toho taky bála, jednou jsem to ale zkusila a už nic jinýho hledat nemusím, nemá to cenu. Rozhodně se po nich žene ta moje víc, než po myších, do těch jsem jí musela nutit. Ta odrostlá potkančata jsou hrozně blbá a ani nevědí, co se děje, když je ten had škrtí. Minule si teda jeden prcek zkusil hryznout (bylo to docela nahlas), ale pak jsem vůbec nic nenašla, ty šupiny prostě neprokousl.

Terária pro plazy se vyrábějí s dvířky s boku také proto, že plazy stresuje když se nad nimi člověk sklání,bere je do ruky, a mění vodu, zatímco když se s nimi manipuluje ze strany, tak je to tolik nestresuje. A to nemluvím o dostatečném větrání které bys měla mít na dvou stranách terárka, což v akva nemí možné.