Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma smithi

Dobrý den přeji všem, již jsem se vás tu dvakrát naotravoval dost, ale pro mě má cenu nejen lidský život, ale i pavoučí. Před týdnem jsem si pořídil brach.smithi, svlékla se mi cestou(jela poštou), a hned tentýž den po obdržení v noci vlezla do úkrytu(do připraveného tunýlku), dočetl jsem se a dozvěděl, že týden je zranitelná a neschopná krmení, tak se chci zeptat jak dlouho jí mám nechat "zalezlou"(a neotravovat jí s předkládáním jídla), a jak dlouho vůbec může být bez stravy, nerad bych aby jakkoliv strádala...(je cca 3cm velká i s nožkama). Předem děkuji za ochotu a shovívavost s mojí začátečnickou neznalostí....:-[

ahoj.no ja si myslim ze ked mas terarium niekde pri pocitaci pripadne na policke nad pocitacom ako mam ja,tak by si to nemal mat moc nahlas:!:pavuk ked sa napriklad zvlieka najmensie vyrusenie ho moze dohnat k tomu,ze sa zle zvlecie a tym padom uhynie;-)len mala rada,,radsej by som terarium dal dalej,,ja nepocuvam pesnicky na pc:-D

Zdravím všechny co mi odepsaly, děkuji za rady i názory...tohle jsem si i jako naprostý laik myslel, že mu ty otřesy a hluk rozhodně neprospějí, jen jsem chtěl na to slyšet názor protřelých, takže ještě jednou díky, dám ho co nejdále od reproduktorů.Indi

Zdravím všechny, vážně už si připadám trapně, protože se všude vyjadřují, jak nenáročná smithi je, ale od té doby co jí mám nežrala, je to 14dní, má cca 3cm, dávám jí tam neustále nastříhnuté cvrčky, po dvou dnech ho vyndám a dám tam nového, a ani jedinkrát se ho nedotkla...když mi jí přivezly, byla den dva po svleku, tak se chci zeptat, jak moc normální je, že nežere...a jak dlouho jí to při její velikosti nevadí...a jestli mám neustále dávat nové a nové cvrčky, nebo jí mám nechat několik dní v klidu...?(a ještě jedna věc, co jsem jí strčil do terárka, tak zalezla do připraveného úkrytu, trochu ho překopala a nevyleze a nevyleze,max v noci jsem jí párkrát přistihnul, že dřepí kousek od úkrytu, a všude jsem se dočetl, jak se neschovává a je nebojácná, tak nevím...)prosím někoho s pevnými nervy a horou trpělivostí, ať mi poradí a zažene můj školácký strach o mého mazlíka....děkuji předem

Ahoj, tak tohle je u zvířat před svlekem normální chování. Znám lidi, kterým se před svlekem 14 dní téměř nepohnula, natož aby příjimala potravu. Překopání úkrytu je úplně běžná záležitost. Já ho seemannce vytvořila také, ale zřejmě se jí nezdál dost dobrý a celý ho předělala ;-) Že se neschovávají, nemusí být pravda, jedinec od jedince se můžou lišit. Proto se většinou u všech takovýchto věcí píše "zpravidla".

Pokud ovšem byla, jak píšeš, den dva po svleku, tak zkontroluj, jestli neskládá nohy pod sebe, to by šlo do tuhýho a v takových chvílích už moc nezachráníš.

jste skvělý lidičkové, moc jste mě uklidnily, sotva jsem si přečetl poslední radu, tak jsem se šel mrknout na mého "Gluma", a on se doopravdy zahrabal, a asi začne další svlékání...uch,spadl mi šutr ze srdce:))ještě se chci zeptat, jak dlouho trvá svlékání, a do jakého stáří se bude takto často svlékat(rozmezí posledních dvou svleků je 14dní).Díkes díkes mějte se

Zdravím zdravím, už mi "Glum"vylézá z úkrytu konečně, chci se pouštět do větší výbavy, co se týče terária(teploměr,vlhkoměr,uv lampa),dočetl jsem se,že potřebuje určitou teplotu a vlhkost,a známý,jež má asi 6let sklípkany říkal,že je to zbytečné,že je to k ničemu(ale on sám je dost pochybný člověk),tak nechci podcenit nic z toho co jsem se dočetl,tak se chci zeptat,jestli to má smysl pořizovat či ne,jestli to pavouk cítí nějak citelně(podmínky z jeho přirozeného "rodiště"),a jestli to dělá hodně v jeho životě,spokojenosti a chování. Děkuji mooc.Mějte se.:beer:

vlhkoměry jsou stejně nepřesný,pořiď si jen teploměr. Stačí mu teplota v rozmezí 18 až 32°C, polovinu substrátu udržuj vlhkou. Já osobně bych žádnýho z mejch pavouků(několik tisíc kusů mám momentálně) netrápil tim že by na něj pražila nějaká blbá žárovka...nefim kdo to vymyslil, ale furt takovou kravinu do těch knížek opisujou...