Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hubený had

zdravím, tak sem přišla k hadovi ... je to necelé dva metry dlouhý hroznýš, ale je šíleně hubený. Odmítá a nebo nemůže sám žrát. Dřív prý bez problémů. Je asi 9 let starý.
Naposledy sem do něj narvala deset myšek - což je jak prd, ale zase lepší než nic.
Jenže sem myslela, že potkana bych do něj asi nenarvala - abych mu neublížila ....
Máte někdo radu co s ním ? Co do něj nacpat ? Hlodavce je tu problém schánět a nacpat do něj maso z kuřete je asi blbost co ? Nebo rozmixovat maso + nějaký vitamín a sondou ?
Jinak na žádnou nemoc nevypadá .... teď je svlečený a kůže nádherná, ale nebyla vcelku.
Jen odmítá potravu a je fest hubenej. Co s ním ??????? Teplo v terárku samo má ...
Dík za rady ....

Na těch myších se dá udržet do doby než začne žrát sám. Ještě se ale neraduj aby je nevyvrhl. Nech udělat výtěry jak z tlamy tak opačnýho konce jestli tam neni nějakej problém. Je totiž divný že by zdravej had sám nežral. Sondu mu nedávej. Pokud nebude vyvrhovat potravu a nebude sám žrát tak mu případné léky můžeš dát do myši než mu ji nacpeš. Když bude žrát tak menší sousta častěji. Pokud je vyhublej myslim že bude mít nějaké vnitřní parazity. To by jinak nežral velmi dlouho. Na takto starém Hroznýši neni rok bez žrádla nijak extrémě vidět. (pouhým okem)

Souhlasím s tebou, ale to že není svlečka v celku není v pořádku. Jestli při svléhání kůži svléká už po kouscích chybí mu nějakej vitamín a možná málo rosíš terárko, ale pro jistotu kup ve zverimexu vitamín NutriMix a holata kterýma ho krmíš je do něj obal, ale zeptej se nebo si přečti dávkování vitamínu. To je asi vše jak ti mohu pomoci ;-)