Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podkus u B.C.

Ahoj všem,
jsem tu nová a jsem začátečník v chovu B.C.
koupili jsme dva B.C. samici a samce mají dva měsíce,samice je v pořádku ale samec má podkus od chovatele jsme dostali přesné instrukce jak do hada dostat myš když sám nebude chtít příjímat potravu,bohužel potravu sám nepřijímá tak krmíme my.má otázka zní - začne potravu přijímat sám?můžeme tomu nějak pomoci? nemůže být podkus dědičný?díky za odpovědi:-)
Změna předmětu, původně: předkus u B.C. - na přání autorky ;-)(GG)

To jste za něj ještě platili:?::!:Divím se,že při tak velké nabídce mláďat si vyberete zvíře s předkusem. Jak by vám jistě spousta lidí potrvdila, kupovat zvíře ze soucitu je také hloupost. Možná to bude znít trochu krutě, ale takové zvíře by mělo patřit do mrazáku. Mláďat hroznýšů jsou mraky a není důvod udržovat při životě takto postižené jedince, nehledě na permanentní koplikace při přijímání potravy, další při traumatizaci sliznice tlamy a z toho vyplývající další komplikace. Já bych se přimlouval za mrazák:-|.

Nechtěl sem to psát tak naplno, ale je to pravda. Měl sem v odchovu mládě s podkusem a i když přijímalo potravu dal sem ho do mrazáku. Kdykoli zarylo do podkladu mělo plnou tlamu bordelu, takže byla otázka času kdy dostane hnilobu tlamy. Nejednalo se o hroznýše ale o vzácnější druh hada. Je naprosto zbytečné tato zvířata držet při životě. Dříve nebo později nastanou kmplikace a bude se trápit jak had tak vy s případnou léčbou.

Díky za odpovědi nejspíš máte pravdu:-/ sháněli jsme pár B.C. 100% hetero albíno ve stejném věku,samici jsme sehnali bez problémů ale samec bohužel zbyl jen tenhle,platili jsme za něj jen symbolicky s tím že chovatel byl opravdu seriozní a na problémy nás připravil,hada jsme vzali s tím že to s ním pár měsíců zkusíme jestli se rozežere,podkus bych řekla není až takový že by si do hubičky nabýral bordel teda zatím nenabírá...posuďte sami : hadi_2.mesice

Kazdopadne mnozit takoveto zvire, ktere trpi jakoukoli vyvojovou vadou by asi nebyl nejlepsi napad. Riskujete, ze vada je opravdu zakodovana v genomu a projevi se v ruzne mire (treba i skryte) u jeho potomku...Sice to nemusi byt pravidlem, ale clovek nikdy nevi...

Carlos:

Mláďat hroznýšů jsou mraky a není důvod udržovat při životě takto postižené jedince

Lidí jsou mnohem, mnohem a ještě 1000x mnohem větší mraky a když se někdo narodí postíženej tak jakej je důvod udržovat ho při životě?? To mě teda vysvětli!
A někteří mě s tím strkáním hadečků do mrazáku fakt se**te. Není snad lepší třeba pořádná rána do hlavy? Možná by po tomto způsobu nebyl zrovna pořádek, ale tady přece jde o to aby se zvíře netrápilo. Nevím jak tady někdo přišel na to, že zvíře, které přímo miluje vyhřívání pod horkou žárovkou je nejlepší šlahnout do mrazáku.
Nevím, ale kdybych měl na výběr umrznutí, nebo upálení, tak hned hledám sirky.

Souhlasím s Boos 1...když se narodí postižené dítě tak ho taky neklepnete po hlavě paličkou na maso ne?!Ten hroznák za to nemůže...jasně do chovu se nehodí,ale jak se píše výšše tak ho někomu darovat je lepší než ho zabít!Pokud začne žrát sám,tak nevidím problém proč by si ho někdo nevzal jako "mazla"..no a že má dolní čelist o centimetr delší,pořád je to živej tvor..,Tohle mě vždycky nadzvedne tlak když to čtu..:-(]:(

Prosím ,než se to tady začne zas řešit, přečtěte si odkaz, na který upozorňuje Malpolon. Já jen dodám, že já zamrazuju, pokud je to nevyhnutelné, pokud to jde, prodám je jako mazlíky. Jen nevím, , zda ten kupující, kterého na vadu upozorním, jednou toho hada nerozmnoží, což je pak katastrofa a mrazí mne z toho v zádech. Můžu vám říct, že pokud zamrazuju, tak je mi z toho smutno a nedělám to s potěšením, protože je mi těch hadíků líto a někdy se fakt opravdu nic jiného dělat nedá.
Filip: Mně zvedá tlak, když někdo rozmnožuje zvířata, o kterých ví, že jsou postižený!!

Co jsme víc než zvířata? Nejsme nic víc! Ty zvířata jsou lepší než někteří lidé. Neznají podrazy, nejsou na sebe takoví jako někteří lidé......... A srovnání klepnutí postiženého děcka a postiženého zvířete je to samí. K tomu či to udělat nebo ne se vyjadřovat nebudu. Já zase nemám rád když se zvířata označují jako něco míň než Homo sapiens. Sorry za zaplácávání vlákna nečím jiným než oč tu má běžet ;-)

To Hans, Boss: Kdo mě jen trochu zná, ví moc dobře, co pro mě zvířata znamenají. Přesto bych nikdy nestavěl člověka na úroveň hroznýše. Také zde nehodlám rozebírat jakési plácání postižených po hlavě. Takový výplod může splodit opravdu jen duševně chorý člověk, který sám potřebuje pomoc.
Řešila se tu otázka pořízení zvířete do chovu a zde jsem jasně napsal svůj názor. Nikdo nezaručí, že dané zvíře nebude při dovršení dospělosti použito do chovu. Mé zkušenosti s podobnými případy to jen potvrzují, ať jde již o pářící rachitickou guttatu, či po chir. zákroku reprodukce neschopnou viridisku, kterou by březost stála život a přesto je po darování novému majiteli prodávána jako chovná. Většinou totiž zvítězí touha zvíře rozmnožit a něco z toho mít. Holt je to otázka priotrit, někdo chce mít zdravý chov, někdo se neštítí ničeho. Howgh!
Dále prosím jen příspěvky k tématu.

no pro mně např. je třeba můj pes co se mnou spí v posteli člen domácnosti a asi by mně vzala víc jeho smrt, než cizího člověka kterého neznám, fuj, to zní blbě, ale asi víte jak to myslím, když vidím ve zprávách že bouračka, mrtvej, jasně že mi to je líto, ale neznám, je to jiná lítost než když ti umře pes, který s tebou žije 15let,

Ještě jednou sem vstoupím, Mmagic.J, pokud chcete hroznýše na mazlení, klidně si ho piplejte jak chcete, do chovu se ale bohužel nehodí. Do chovu se nehodí jakékoli zvíře, které má genetickou (dědičnou) vadu a podle mého ji má i Váš hroznýš. Nechci být nepříjemná ale je to tak. :-/
Souhlasím s carlosem.

Mno.. k tomu jsem už něco psala myslím že jasně:-) tak ještě jednou pro boaedon : je mi jasné pouze to,že má předkus podle chovatele od kterého ho mám je to spíš úraz spůsobený matkou i tak je mi jasné že takto postižené zvíře nepatří do chovu,necháme si ho do doby kdy začne sám přijímat potravu...jestli..a potom bychom ho darovali mladé slečně která by chtěla hada jen na mazlíka a nemůže si ho dovolit.K tomu zabíjení každý má jiný žaludek mě osobně líto i těch myšek to jsou taky zvířata a přiznejme si jak někdy dopadnou ty;-)

Samozřejmně že hrozna s takovou vadou není vhodný do chovu to zajisté s tím jen a jen souhlasím,taky jsem to tam před tím napsal!Každý má na to jiný názor,ale jak jiní již uvedli zvířata nejsou o nic míń než mi,z čeho se vyvinul člověk hm..?ze zvířete...hodně často se stává že se lidi k sobě chovají mnohem hůř než zvířata..!Jak už tu někdo psal nemá cenu to dál rozebírat,každý má na to jinný názor a ten můj nikomu nevnucuji jen říkám co si myslím..;-)

Je vidět, že máte všech 5 pohromadě - řešil bych to asi uplně stejně. Nevím, proč by měl hroznýš zaplatit svým životem jen kvůli tomu, že se někomu nehodí do chovu, když si ho může někdo vzít "na mazla" a pokud bude sám přijímat potravu, mohl by žít vcelku v poho život. A že by nabíral tlamou substrát - je přece x možností jak v klidu chovat hada bez substrátu (noviny, dlaždice apod.).
Mrazák mi v tomto případě jako příliš radikální řešení, ale pány Carlose a Drobka samozřejmě chápu. Nijak mě to nepohoršilo ;-)
Nikolas (dole): než budeš zase psát o hamižných přemnožených chovatelích, tak si přečti předcházející diskusi prosím, bez urážky...

Můj příspěvek byl psán dříve než sem byli vloženy fotky. Takovéhoto hada bych nemrazil. Myslel sem že je to 10x horší. Osobně se divim že nežere. Podle mě je nějaká chyba v nabízení potravy. Pouze bych ho nepoužíval do chovu. Moje mládě curtusky bylo nesrovnatelně horší. Tak šlo bohužel do mražáku. Byli by u něho na 100% zdravotní problémy.

Napadá vás jakou bychom mohli dělat chybu v podávání potravy?samice lový v pohodě a on jako by se myšky bál po pár hodinách už na ni nijak nereaguje čekali jsme na to, až začne mít opravdu hlad..né že bych to poznala na 100% :-|ale začal šmejdit po celém teráriu a strkal hlavu do všech fuchů oproti samici byl už o dost menší tak jsme mu myšku podstrčili do terária,čekali jsme přez noc a nic,měl jí tam skoro dva dny tak jsme mu s tím pomohli..ještě je zvláštní že nikdy nevystrkuje jazyk..?no a k tomu chovateli od kterého ho máme..opravdu nás na předkus varoval akorát že nás ujistil že dědičné to být nemůže že je to úraz který mu způsobila matka,mno stejně jsme si ho vzali...naše blbost co se dá dělat:-/ stál nás 200 což mi příjde fakt jako symbolická cena:-)ještě vám musím vysvětlit proč tu pořád píšu v množnym čísle:-D připadám si už trochu jak blázen:-) do teraristiky jsme se zbláznily spolu s přítelem tak mi nějak nejde psát jen o sobě:-)

Neodpustím si jen pár slovy odskočit od tématu.
Carlos: věř mě, že nejsem duševně chorý, prostě jen mám rád zvířata a nemám rád lidi a věřím, že nejsem sám. Ani to není tím, že bych byl chodící nervák, kterej nesnáší koho vidí, je to spíš globální problém. Mohl bych se o tom rozepisovat, ale shrnu to jen do tří slov: lidi se přemnožili]:(

Abych alespoň částečně odpověděl tazatelce - každá růstová vada by měla být brána jako dědičná a myslím si, že tento problém měl řešit už chovatel (eutanázií). Pokud vám toho mrzáčka dokonce prodal, tak zjevně využil vaší nezkušenosti či soucitu a budete na to jenom doplácet. Vždyť i v přírodě se podobný jedinec rozmnožování nedožije, to je prostě selekce - a velmi nemilosrdná. To jenom "přemnožený" člověk v honbě za výdělkem odchovává a prodává jedince, kteří by přírodním výběrem neprošli ani náhodou. Spíš bych vám doporučil požádat chovatele o výměnu samce za bezvadného a ať si sám řeší etické a další problémy spojené s chovem či likvidací svého hada.