Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bazilišek zelený - snůška

Zdravim! Dneska mi snesla baziliscice vajicka, 11 kousku, 2 jsou asi neoplozeny, zbytek vypada moc pekne. Problem je ze nemam zrovna vermikulit, tak sem vajicka inkuboval do lignocelu..Mate s lignocelem nejaky zkusenosti na inkubaci vajec? Mam to radsi po vikendu predelat do vermikulitu?
Mno a jeste druha vec.. uz driv jsem tady psal o neuspesnem lihnuti bazilisku, kdy se plne vyvinuta mladata nedostala z vajicek..tehdy jsem inkuboval pri 31°C , nyni tam mam nastavenych 28,5-29°C, tak jsme zvedavy jestli to bude lepsi. Prilozil jsme obrazek provizorni "lihne" . NEvite jestli muze zpusobit problem, ze lihen je takrka zavzdusnena, neprobiha zadna cirkulace vzduchu? Nechci zase dopadnout jak s minulou snuskou, tak proto se takhle ptam:) Diky moc za rady!

odkaz:
http://img61.imageshack.us/img61/2010/dsc02356nm0.j pg

Ahoj. Nejsem si zcela jist, ze lignocel je "dobra" volba. Radsi bych to predelal do vermikulitu. Nevsim sem si, jak mas resene vytapeni. Ja pouzivam "vodni" inkubator a vajicka davam na rost nad vodu, nikoliv do substratu a vse je ok. Fotku bohuzel nemam, ale myslim, ze kdyz to vymenis za vermikulit, bude to lepsi. Myslim, ze 31 st. je uz moc, spis tak, jak pises tech 29. At to klapne;-)

[http://img529.imageshack.us/img529/8920/snkabazilie kxm0.jpg]Tak jsem se dnes dočkal svojí první snůšky u bazilišků zelených. Je jich jedenáct,a pravděpodobně ty dvě zleva nahoře jsou neoplozené. jinak bych řekl, že ostatní jsou OK. Teplotu v ikubátoru mám 28 - 29 st. Tak doufám, že vše proběhne bez problémů.