Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka podplamatá

Zdravím přítomné.Vyhledal jsem tyto stránky z jednoho důvodu.Včera jsem pozoroval u vody hada.Dle zjištěných informací se jednalo o Užovku podplamatou.Byla zeleno šedá a výraznou šachovnicí,po vyrušení se vrhla do vody a schoval pod vodou ke kameni.Jedna věc mi ale nesedí.Ve většině popisů se hovoří o široké hlavě.Je to patrné i z obrázků.Ale had,kterého jsem viděl,měl hlavu velmi štíhlou a drobnou,tělo se plynule rozšiřovalo,a uprostřed bylo cca dvakrát silnější než hlava.Viděl jsem snad nějaký "mladý kus"?Nebo jsou možné morfologické rozdíly?

Jéé, a kde jsi/jste ji viděl ? Už dlouho si na ni brousím zuby, nebo spíš foťák :-D Je to jediný náš had, kterého jsem si ještě neošahal a nikdy neviděl :.( Neznáte někdo nějakou dobrou lokalitu na Moravě,kde by se dala dobře nafotit ? Slyšel jsem, že je celkem velká populace kolem Brněnské přehrady ?.

vranov nad dyjí přesně vranovská přehrada bylo jich tam dost v letě sem se na ně koukal divat parkrat sem vyděl i jak chytaji ryby a polikaji je vetšinou sem jich tam napočital tak kolem 8 někdy vic nekdy min podle počasí

podplamatky můžeš pozorovat už od mostu u zoo atéměř určitě jsou na zouvalce chodím tam každý rok a vždycky jsme je tam viděli o prázdninách když je slušně teplo tak na zouvalce na skalách kolam vody asi 10-15 ks vždy velká ůtěková vzdálenost asi 10m ve vodě lovily rybky menší kusy velký se vyhřívaj na břehu a lítaj jak blesk hodně úspěchů při focení kraken