Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon zvrací

Vubec si nevíme rady, chameleon začal být slabý, polehává na zemi a vůbec nechce chodit po větvích....dnes jsem ho viděl zvracet...nějakou tekutinu žluté barvy.....Tak bych se rad zeptal jestli mi nekdo neumi poradit...dekuju

teplota v terarku pres den 29-30 v noci asi 22....subrat normální rašelina smíchaná s pískem...krmim každý den 6 cvrčku, které obaluju ve vitamínech... jednou za čas mu dám například kousek banánu nebo mandarinky...ale právě že poslední týden je to snim nejaký špatný jí uplně minimálně....ale trus na zemi nejaký byl....

uz sa to tu preberalo:ak su podobne simptoni co tu riesili tak ich rychlo alebo co najskor ber k vetovi;-)pridavam diskusiu uz riesenu-Zdravím všechny milovníky chameleonů.
Mam dva chameleony-samečka a samičku. Jsou zhruba 4 měsíce staří. Posledních zhruba 14 dní mi přestali přijímat potravu. Krmím cvrčkama a červama. Když do nich dostanu lstí dva kousky potravy za den, je to velký úspěch. Jsou velice pasivní, sotva se udrží na větvi, kolikrát spadnou na zem. Skoro se nepohybují, při pohybu se třesou a nemají sílu. Před tím se těšili dobrému zdraví a ted je vše úplně jinak. Jsem z toho velice neštastná a nevím, co dělám špatně. Terárium mají velké, dvě bodová světla, speciální zářivku. Mističku s vodou a ještě napáječku, myslím, že nepili ani z jednoho, proto jim každý den kapu do tlamičky, ted ovšem nechtějí ani pít. Dnes už leží jen na zemi na rašelině. Děkuji moc všem, kteří mi poradí.

To je sice hezký, že jsi sem zkopíroval dotaz někoho jiného, ale dobymu je to asi prd platný, nemyslíš?
Pokud už je to s chamíkem takhle špatný, tak bych si mic velký naděje nedělal. Stopro vyhledej veterináře zabývajícího se plazy a to co nejdříve. Nicméně už asi bude pozdě. Máš samce nebo samici? Jaký preparáty dáváš? (vit+min.) Něco navenek není vidět?