Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stavba terária z osb

cau tak uz zase potrebuju poradit. O prazdninach si chci vyrobit petrove terarko OSB desek pro python regius a pogona vitticeps melo by byt velke 100x43x90 DxSxV a to tak ze dole bude regiuska bude to mit vyskoke 50cm a vousatka 40 ale chci poradit kde koupim koeljničky na to sklo a taky vetraci mrizky jake pouzivate a kde se to kupuje a na jakem myste je to vetrani nejlepsi jako ze z boku bo je to jedno? Jo a jaka tlouštka tech desek je nejlepsi kdyztak dejte nejakou fotku diky moc;-)

Ahoj,
i já využiji tohoto vlákna a pozeptám se na pár věcí. Desky už mám objednané a o víkendu bych se do toho chtěl pustit. Začnu asi tím nejdůležitějším a to je nosnost OSB...to terko co je na obrázku by měly stát dvě stejné na sobě (tzn. 4 terária na sobě). Udrží to spodní to vrchní? Nebude se prohýbat? Dál bych také potřeboval poradit jaké zvolit vruty a tloušťku OSB - zatím uvažuji o 15 mm, ale rád si nechám poradit (možná někomu ta otázka přijde stupidní, ale s tímto nemám opravdu žádnou zkušenost). A poslední dotaz - pokud chci přichytit dno vrchního terária, stačí na to pouze vruty, nebo je vhodnější posadit ho spíš na nějaké trámky přichycené ke stěnám. Určitě jsem si nevzpomněl na všechno a dotazy budu postupně přidávat při realizaci.
Předem díky, H.
[ter1jpg.png]

Chceme právě poskládat terárka nad sebe a zateplit strany stejně jak se dělá ze sádrokartonu příčka jen místo toho to bude osb deska a nějaky 5cm izolant,nyní ta naše topná folie 6w je přímo na laminu a zatím vše v pohodě max 30 stupňů od toho nic nechytne.

Ahoj, chtěla bych si postavit terárium z OSB desek, mělo by to mít rozměry 110x50x60 DxSxV. Chci se zeptat kolik vrstev laku stačí dát na desky? Chtěla bych si udělat i 3D stěnu, ale nevím jestli je to lepší vytvarovat pěnou, deskamy nebo polystirenem? A jaký lepidlem tuto stěnu natřít a jaký pisek do toho lepidla dát, kolik vrstev. Hodně otázek co :D něco jsem si už pozjišťovala, ale pořád si myslím, že to nemám vychytané. No a ještě nevím co se sklem v lištách(kolejničkách)...jak by mělo být tlusté a jaké kolejničky koupit a jestli nebude mezera mezi dvěma skly moc velká ať mi tím neuteče hmyz? Byla bych hrozně moc vděčná za jakoukoli odpověď.