Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můry a motýli (jak na chov lišaje smrtihlava)

Ahojte :-) zatím jsem si nevšiml, že by tu takové vlákno někdo založil tak to sem hupsnu :)nevím jak správně nazvat vlákno...snad by se dalo nazvat i Lišaj smrtihlav nebo chov můr a motýlů - pochlubte se ale momentálně jsem v koncích:-D Chtěl bych se zeptat jestl iněkdo nechováte, případně nevíte jak na chov lišaje smrtihlava ;-) ne netu jsem totiž našel kulové... a je to škoda protože je to opravdu překrásný tvoreček :-) tak kdyby někdo něco věděl, případně měl fota (i jiných motýlů) tak šup sem s nima;-) Díky :)
Změna předmětu, původně: Můry a motýli (Kráťa)

Predpokladam,ze ho budes chtet na spendlik. Vtom pripade chov housenky je fakt snadnej....staci dobre vetrana nadoba a trvalej prisun bramborovy nate :) a krmis a krmis dokud toho nebude met dost a nezaleze si pod zem. Za nejakej ten patek (Lisaji me vetsinou lezou do tri tydnu az mesice,pokud je nenechavam lezet pres zimu) ti vyleze krasnej motyl...a toho s nejvetsi pravdepodobnosti zlikvidujes,napnes a prispendlis :)Kdybys chtel mnozit,das dospely do velkyho houseniku,ti se naparej,nakladou vajicka na stenu a zas nanovo krmit a krmit a krmit.

Chtel bych se zeptat vas co mate nake skusenosti s argema mittrei, sehnal sem si kukly a chtel bych dospelce rozmnozit,ale nikde jsem se nedocetl pri jakych podminkach se rozmnozuji, zkusenosti s chovem motylu mam,ale jen nasich a severoamerickych, argema podle me bude potrebovat hodne vlhkosti a mozna nakou kytku ( serik, ptaci zob, bobkovisen ). Radeji bych se poradil s nekym kdo je choval me vedomosti nejsou zas tak zdaleka obsahle.Mam i argema mimosae treba poradte aspon s ni.

Ahoj. Nevím, kam jinam by jsem tento dotaz měla napsat, tak to zkusím tady... Sháním kuklu Lišaje Smrtihlava pro mého bratra. Chtěla by jsem mu udělat radost, protože je velice vášnivým biologem a především sběratelem motýlů. Nemáte někdo nějakou nebo nevíte alespoň, kde by jsem je mohla sehnat? Kolik taková kukla stojí?... Děkuji za odpověď. :)

dnes byla ve městě na chodníku housenka, světlá růžová, hladká jen na zadku mela trn nevim určo jestli modrej tmavej, okolo byla jen suchá tráva nic moc, žádný listí a ze stromů jen lípa, dala sem ji na lípu ale furt padala dolů,jak mám poznat kam ji dát aby se jí nic nestalo???