Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozkrmení mláděte b.c.i.

Ahojky.

Můžete prosím napsat své zkušenosti s prvním přijímáním potravy u narozených b.c.i.? Po kolika dnech od narození začala mláďata jevit zájem o potravu?

Clovece, ja sem neco uz odchoval, ale zadneho hroznyse jsem jeste nikdy nasilne nerozkrmoval. Napis vice info. Jak je mlade stare, jestli vubec nekdy prijalo potravu (patrne ne ?!), v jakych podminkach ho mas, svlek atd........co nejvic. Snad se nejakou radu podari hodit do eteru;-)

Zdravim, už sem taky nějaké to mládě B.c. odchoval a NIKDY sem nepřistoupil na násilné krmení. (nemusel sem) Vždy všechna začala přijímat potravu sama. Někdy i po 6 týdnech. Je potřeba sledovat jak je to na zvířeti vidět z vlastní zkušenosti vim že 4-5 týdnů od narození bez potravy neni na mláděti většinou znát. Chce to zkoušet. teď mi zabrali po 4 týdnech mláďata Costarica žerou ale pouze v tmavé krabičce v naprosté tmě a to ještě nesměj bejt ve stresu. Tim myslim že je musim vzit z terárka přendat do krabičky a dát skákavku v několika vteřinách, když se s tim dělám dlouho nenažerou se. Nebo samec Veracruz začal žrát pouze mrtvou myš nechanou přes noc. Někteří mi zase žrali až po vydráždění myší v pinzetě po tom co do ní 4-5x kousli začli škrtit a žrát. a pod. Chce to pevný nervy a zkoušet. Pokud by ovšem zvíře viditelně hublo nakrmil bych ho uměle, ale né dříve. To může být i po 2 měsících.