Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blaptica dubia

Ahoj mám na Vás malinkatou prosbu, jelikož cvrčkové se mi neosvědčili chtěl bych začít s chovem již výše zmíněného rodu švábů. A dotaz zní: vadí švábům tma?
Chci je chovat na místě kde prakticky není světlo teplota je v pořádku kolem 25%, mělo by to nějaký vliv na množení atd.?
A ještě jaký je poměr nutričních hodnot mezi Blaptica dubia a Acheta domestica(cvrček domácí)
děkuji za rady :))

Ještě bych se chtěl zeptat na věc, na kterou jsem narazil na You Tube videích. Tam jsem si všiml, že hodně používají pro napájení "Water gel crystals". Vím, že pro napájení postačí ovoce nebo zelenina. Ale zřejmě takovéto přídavné napájení je ku prospěchu a větší vitalitě chovaných švábů.
Po dalším googlení jsem zjistil, že by to měl snad být polyakrylát sodný rozpuštěný ve vodě, čímž vzniknou ony "vodní gelové krystaly". Nepodařilo se mi ale vypátrat, kde by se dal tento polykarbonát sodný sehnat. Na českém netu asi jako zboží vůbec neexistuje.
Nevíte někdo prosím, kde by se dal sehnat? A má někdo s tímto způsobem napájení švábů praktické zkušenosti, a jaké?

Chtěl bych využít toto vlákno pro dotaz. V půlce tohoto videa ( watch ) se autor zmiňuje o těchto vodních krystalech. Já jsem našel jen jednu stránku, kde se prodávávají v "sušeném" stavu:

zbozi.php

Dle mého názoru to budou stejné krystaly, jako se prodávají např. od Trixie pod pojmem "vodní gel" ale za hodně větší sumu.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Já mám ale takový pocit, že tento hydrogel, který pochází od firem AGRO,terassan a jím podobným, by mohl obsahovat i nějaké přídavky, vzhledem k tomu, že je určen pro rostliny pouze. V odkazu, který jsem uvedl v předchozím příspěvku se o produktu píše, že je zdravotně nezávadný a neškodný.

Vodní krystaly obsahují polyakrylamid.

No nevím, jestli bych zrovna tohle musela cpát do svých zvířat v krmném hmyzu...

citace z Wikipedie, víc se mi nechce teď dohledávat:

Polyakrylamid není toxický, ale může obsahovat zbytky nezpolymerovaného akrylamidu, který působí jako neurotoxin.

Hlavní využití polyakrylamidu je v biochemické metodě SDS-PAGE využívané k separací proteinů nebo malých molekul DNA na základě jejich elektroforetické pohyblivosti.

Tyhle látky se sice používají třeba do dětských plen, vložek atd, ale tam přecejen nejde o vnitřní použití. Takže je otázka, jak se budou chovat uvnitř organismu během dlouhodobého užívání. Na hmyzu se nic projevit nemusí, ten žije krátce, ale co to udělá se zvířaty, která ho konzumují a mohou žít třeba několik desítek let, toť otázka...sama za sebe rači krmnému hmyzu hodím jako zdroj vody kus ovoce nebo zeleniny.

Dr. Oetker - želatina s AGARem, právě jsem jí dodělal a jak se na ní hmyzáci vrhli. Akorát by mě zajímalo, jak dlouho vydrží v lednici a v boxu s hmyzem.

Jde mi o to, že plánuji na pár dní vypadnout a nebudu schopný jim měnit ovoce/zeleninu, tak jestli by toto nebylo možné využít jako dlouhodobější rezervu.