Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uva, uvb ?

Furt se řeší uvb, uva. Není lepší podávat vyváženě vápník a D3 a použít osvětlení s dobrým podáním barev? Myslím si, že je to vyloženě komerční záležitost ze strany firem, který tyto výrobky nabízí či prodávají. Pokud uv tak jedině ve spojitosti s výbojkama. Co vy na to, pokud máte názor?

Jak působí světlo na sluncemilné plazy si snad každý dá dohromady sám.

To je bezesporu fakt, mohu to posoudit na trnorepech. Takový sameček trnorepa pod ultravitaluxkou vypadá téměř tak spokojeně jako na slunci.
Nechci MadMike nijak zpochybňovat důležitost kvalitního spektra v souvislosti s aktivitou a celkovou kondicí ještěrů, jen upozornit na to, že tvorba D3 pod těmito zdroji je alespoň u želv nedostatečná, jistě to bude do jisté míry zaviněno také tím, že průměrně šikovný ještěr se dokáže v běžném terku dostat do podstatně výhodnější pozice ke "slunění" než želva.