Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva nádherná - nemoc?

Ahoj,máme želvu asi 8 let.Nikdy jsme ji nedávali zazimovat,asi proto,že jsme se báli,aby přežila.Nyní jsme zjistili,že vůbec neotvírá oči.Víčka má stále zavřená/asi týden/.Potravu jí po "doteku.Poradíte,máme navštívit zvěrolékaře?
Změna předmětu, původně: Dotaz (halapremek)

Opět jeden z tradičních dotazů;-). Tento problém může být např. způsoben nedostatkem vitamínu A, většinou se objevuje při nevhodné monodietě, případně v kombinaci s nevhodným prostředím. Trochu s podivem je, že se to objevilo až po 8 letech chovu:!:. Zřejmě došlo k nějaké negativní změně v chovu. Může se samozřejmě jednat i o jiný problém (i když vzhledem k projevu současně na obou očích spíš ne), ale vzhledem k TRADIČNÍMU nepopsání podmínek chovu lze jen bezcílně polemizovat. Tudíž k jádru problému: Ano, navštivte veterináře (ale se zkušenostmi s plazy).

[b]Dobrý den, mam dotaz, který směřuje na zdraví želvy vůbec nevim co se stalo,dneska jdu nakrmit želvu hlava i nožičky zatáhlí a vůbec nereaguje....mam jí od mláděte cca 5 měsíců, včera ještě byla uplně normální vůbec nechci pomyslet na nejhorší ale to mě napadlo jako první.Také mě napadlo zazimování ale ted?
děkuju za odpověd