Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hierophis gemonensis vejce?! - NALÉHAVÉ

Zdravím, dnes odpoledne jsem přišel k teráriu s gemonensiskami a co nevidím. Samice ležela přímo pod žárovkou a vypadalo to, jako by kladla vejce. Jelikož jsem s možnou graviditu nepočítal (samice nebyla tento rok zimovaná), tak jsem ani nechystal v teráriu nějaký vlhký klidný úkryt. Problém je ten, že si nejsem stoprocentně jistý, že jde skutečně o vejce a i kdyby, tak ho nakladla na špatné místo a to sice přímo na větvičku, o kterou je ?vejce? přehnuté, přičemž jedna strana je nažloutlá a ta druhá bílá. Nevím si v tuto chvíly rady, mám samici přendat z terária do přepravky s vlhkým mechem, nebo jí mám nechat v teráriu tak jak je? Raději bych jí přendal, jelikož by ji mohla vyrušit druhá samice, nebo samec, co myslíte? Jinak samice byla poslední dobou dost nenažraná a nervózní, včera jsem ji koupal v heřmánku. Zadní část těla je dost tlustá, tak myslím, že pokud se opravdu jedná o vejce, tak jich bude víc. Prosím, poraďte co nejdříve...:-/

Foto ?vejce?:

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/vej ce.jpg]

Tak jsem samici přendal do přepravky s vlhkým mechem, jelikož jsou na ní znatelná další vejce. Tohle bylo neoplozené. Doufám, že se v pořádku vyklade, zatím nic. Nevím si rady, jelikož jsem nikdy hady nemnožil a tohle je tedy poprvé, tak mi prosím poraďte, jestli jsem něco neudělal špatně, případně co bych měl dělat. Předem díky.

Tie vajcia nevyzerajú moc zdravo. Oplodnené vajcia by mali byť pekné biele, pravidelného tvaru a napnuté. Teraz je najdôležitejšie aby vykládla všetky vajcia. Potom bude všetko ok. Keď bola ako píšeš nenažraná a poslednou dobou nervózna sú to klasické príznaky gravidity. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že samice vedia hodne prekvapiť. Tá nervozita mohla byť dôsledkom nedostatku úkrytov alebo rušením od "spolubývajúcih" /čo mohlo byť príčinou predčasnej znášky, pokiaľ nevieš o párení/. Teraz ju hlavne odsleduj aby sa vykládla.

Zdravím, tak nakonec z vajec nic nebylo :-(. Vejce si sice přes noc udržely barvu, ale byly pomačkané, nebyly vůbec napnuté a smrděly. Ani jedno tedy nebylo oplozené, takže k páření možná vůbec nedošlo. Mimochodem samice se tu noc svlékala.
Teď jen doufám, že se to příští rok už povede...

Foto vajec (toho žlutého si nevšímejte, je od jiného hada):

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/bla bld.jpg]