Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva pokousaná psem

Bohužel včera se mi (želvě) stala nepříjemná věc, jednu ze želv ve venkovním výběhu pokousal pes, který želvy doteď ignoroval. Jedná se o 2 letou T. hermanni b. Na fotkách je vidět rozsah poranění, doplním jen, že dutina břišní porušena nebyla. Přemístil jsem želvu z venkovního výběhu do terária s papír. podkladem a poraněná místa ošetřil 3% H2O2. Napadla mě ještě koupel ve slabém roztoku hypermanganu. Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s léčením, ev. zhojením podobných ran, dále případná doporučení-omezení pro další chov v teráriu či venkovním výběhu. Předem díky:-|.

[http://img254.imageshack.us/img254/728/p1040412zk4. jpg]

[http://img241.imageshack.us/img241/979/p1040415kt4. jpg]

[http://img90.imageshack.us/img90/6852/p1040416tj3.j pg]

[http://img137.imageshack.us/img137/7185/p1040417pa3 .jpg]

Dnes nám pes pokousal třičtvrtě roční mládě testudo hermanni(má 40g).Odvezli jsem ji na veterinu, kde si ji do zítřka ponechali, byla prokouslá z obou stran jak ji držel v tlamě,želvu jsem okamžitě zdezinfikovala H202a sterilně jí to překryla, nevim co ho to napalo, želvy chováme víc jak deset let a vždycky měl k nim přístup, vetrinářka se bála aby neměla poraněnou plíci, bylo jí vidět až do vnitř těla, nestihla sem pořídit foto, ani mě to v ten moment nenapadlo, říkala že jí něčím zacelí ten defekt na krunýři a že jí dají injekčně antibiotika, mám o ní velký strach, jestli to přežije, prosím zkušené chovatele za cennou radu a také názor na tu její váhu, jaké má šance na přežití,první minuty byla v šoku zalezlá v krunýři, ale pak už po cestě na veterinu pochodovala po krabici, ani jí ty místa nijak nekrvácely, tak nevím, no nezbývá než čekat...

Neuvěřitelný...Nedávno tu chtěl někdo darovat psa z důvodu že se obává o želvy ve výbězích.To bylo ale nadávek,jak to psovi může udělat a jak je neschopnej zabránit psovi dostat se k želvám.A najednou je tady desítky pokousanejch želv.Kde je ta kritika?Ono koukám jen stačí že se to stane někomu kdo sem docela často píše a je tu známý a najednou to tolik nevadí,ono se to přeci může stát.Ted si div nelezete do pr...e,a toho co chtěl darovat psa jste tu rozmetali na kusi.Je to tady ale banda pokritců.