Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva pokousaná psem

Bohužel včera se mi (želvě) stala nepříjemná věc, jednu ze želv ve venkovním výběhu pokousal pes, který želvy doteď ignoroval. Jedná se o 2 letou T. hermanni b. Na fotkách je vidět rozsah poranění, doplním jen, že dutina břišní porušena nebyla. Přemístil jsem želvu z venkovního výběhu do terária s papír. podkladem a poraněná místa ošetřil 3% H2O2. Napadla mě ještě koupel ve slabém roztoku hypermanganu. Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s léčením, ev. zhojením podobných ran, dále případná doporučení-omezení pro další chov v teráriu či venkovním výběhu. Předem díky:-|.

[http://img254.imageshack.us/img254/728/p1040412zk4. jpg]

[http://img241.imageshack.us/img241/979/p1040415kt4. jpg]

[http://img90.imageshack.us/img90/6852/p1040416tj3.j pg]

[http://img137.imageshack.us/img137/7185/p1040417pa3 .jpg]

Zdravím!!Také mám doma zraněnou želvu původně je to nalezenec.Také má stopy po to že po karapaxu skutečně brousily zuby psa.Jinak podávám vitamíny a šramy se pomalu a jistě zahojují.:puff:Jinak doporučuji zajít k veterináři;-)Dle fototek(které vypadají skutečně hrozivě)Je ukoslá i kost takže bych doporučoval vyšší dávkování vápníku.
PS:[http://img210.imageshack.us/img210/2496/00000709ms7 .jpg]
V den příjezdu ke mne.Dnes už o není tak strašné;-)

I ja jsem se setkala s pokousanou zelvou. Byla to nalezena horsfildka ve stavu, ktery byl o dost horsi nez je u Tvoji zelvy. Dotycna se ke mne dostala s podobne ohlodanym karapaxem, dale s nekolika otvory po spicacich vetsiho plemene psa, ktere musely zakonite vest skrz kosti krunyre na plastronu i karapaxu a konecne - jedna predni noha byla kompletne ukousnuta, rana po ni byla hluboka, zapachajici, plna nekroticke tkane a totalne prolezla larvami much. Nicmene - vse zdarne prezila a dnes, ackoli je z ni tak trochu invalida - je naprosto v pohode. Povrchova zraneni krunyre, ktera ma Tvoje zelva, se pri dobre peci bez problemu zahoji. Zelvy jsou tvrda zvirata. Kdysi jsem se setkala se zelvou, ktera mela vylomeny kus karapaxu kudy byly videt vnitrni organy - presto se vse zahojilo.

Ahoj, jakým způsobem jste léčili? mě včera přejelo ž. zelenavou auto - chodí, očka jasná, ale krunýř je prasklý nad levou zadní nožkou cca 6 - 7cm a kus (asi 1cm2) je i odštíplý. vnitřní org. vidět nejsou. Krvácelo to, ale předpokládám, že to je jen ten krunýř. Díky za radu.

zdravím i já měla téměř hodně stejně nebo opravdu hodně podobně pokousanou želvičku ( podotýkám, že mladší- téměř rok)přes veškerou léčbu včetně koupelí a desinfekce nepřežila. Břišní dutinu taktéž neměla poškozenou. Myslím, že jde také i o to, jak se želvička vypořádá se šokem :o(( držím palce, ať dopadnete lépe než my.

Já bych ta zraněná místa nenamáčel, občas desinfekce a držet na novinách. Myslím, že má slušnou šanci na přežití. Na Korfu jsem viděl želvu s odhojenou hlubokou dírou v karapaxu (po krumpáči nebo motyce, zemědělci je nemají moc rádi), takže naděje určitě je. Taky mám želvy ve výběhu a k tomu si náš pes zvykl jim chodit luxovat misky, tak mám hrůzu z něčeho podobného. Držím palce.

Jj, po různu třeba v tom Řecku se dá takových želv najít dost, s krunýřem rozmláceným motykou nebo rozkousaným psem a samovolně odhojeným. Přecejen oni ti domorodci tam berou ty chráněné živočichy tak trochu ne na hůl, ale holí. Je možné najít hodně želv, co to nepřežily, ale kupodivu dost i těch, co přežily- z toho je vidět, jak strašně odolná a tvrdá zvířata to musí být.

Zdravim,
mam doma take pokousaneho zelvaka asi 10leteho, je to horsfieldka. Stalo se to u predchoziho majitele. Mel frakturu predni casti plastronu i karapaxu, musel to byt fakt maras, bohuzel foto neudelal. Osetril ho vet a byl pak 2r zafixovan v sadre. Ted uz je ok. Je to ale dost videt,i deformace stranova po sadrovem korzetu, nastesti jsou nohy v poradku, takze mu defakto nic nechybi.
Snad se z toho tva herm dostane, take bych to asi moc nemacel, spis bych to i necim zasypal napr tim zlutym praskem, nemuzu si ani za nic vzpomenout jak se jmenuje,ale je vkazdy lekarnicce. A kdyby to hnisalo tak visnovskeho balsam. Ale je to jen muj tip a nejsem vet.
Jo ten prasek je penicilovy zasyp!

ahoj jmenuji se daniel mám taky želvu zelenavou a taky mi jí pokousal pes má taky velké poranění na zadní části kruníře je mi to líto že se to muselo stát prý už jí ten pokousaný krunýř nedoroste ted se má fajn už jí to ani nebolí mám jí moc rád moc toho se mnou zažila mojí želvě jsou 3 roky a je skoro stejně velká jak ta tvoje no mazal jsem jí to indulonou koupal jsem jí v čisté teplé vodě kvůli infekci no heled moje icq je 298326321
mohu ti dištak víc poradit přez něj nebo můj email je Deny.Neugebauer@seznam.cz moc bych byl rád kdybi sis mě přidala díky Daniel

no mazal jsem jí to indulonou koupal jsem jí v čisté teplé vodě kvůli infekci

To se divím, že tu infekci nedostala. I z tohoto je vidět, že želva je hodně tvrdé zvíře a vydrží i takovou péči.
To mě fakt zaráží, kolik majitelů si nechá poranit želvy. Jak může chovateli želvu např. přejet auto (viz jeden příspěvek výše). Bohužel zvířata se dostávají do rukou nezodpovědným majitelům, často jako "hračka" pro děti.:-/

Súhlasím, aj mne sa už všeličo prihodilo. Ale keby som aspoň trochu dával pozor ako na psa tak na korytnačku takto ďaleko to nemôže zájsť. Mohlo by sa maxímálne stať, že ju pes chytí, možno trochu stlačí alebo nakusne, pokiaľ by bol len trochu pod dozorom. Aj ja mám psa a mám aj korytnačky ale som si vedomý zodpovednosti.

:-(Paráda, nebyť jednej prosby o pomoc tak by sa nikto nepriznal. ::)Len ma udivuje ako sa ostatní pekne popritom "zviezli". Keď som blbý a neviem sa postarať o zviera tak sa aspoň nechválim pred celým svetom. Zase ma to len utvrdzuje v tom, že je málo chovateľov a veľa majiteľov.

Bych chtěl vidět,jak hlídáš 20 želv,když ti běhaj po zahradě.Já mám vodní želvy a ty naštěstí skočí do vody,když se něco děje.Pochybuji,že by se suchozemka dokázala tak rychle zahrabat.:-)
A jak píše KHor:

Stát se může cokoliv, člověk může dávat pozor jak chce a stejně jako naschvál se může přihodit ledasco.

Nemůžu než souhlasit.:-)

Souhlas s Khor a Melda, průs..y nechodí po horách, ale po lidech a leckdy i po jejich chovancích. Osobně znám dvoje lidi, co si na zahradě přejeli vlastního psa, miláčka rodiny, někdy se to prostě semele. Taky znám dámu, co přejela svoji známou přímo ve vlastní garáži, takže přejetá želva mě nepřekvapí, ale zažít bych to určitě nechtěl.

Dnes nám pes pokousal třičtvrtě roční mládě testudo hermanni(má 40g).Odvezli jsem ji na veterinu, kde si ji do zítřka ponechali, byla prokouslá z obou stran jak ji držel v tlamě,želvu jsem okamžitě zdezinfikovala H202a sterilně jí to překryla, nevim co ho to napalo, želvy chováme víc jak deset let a vždycky měl k nim přístup, vetrinářka se bála aby neměla poraněnou plíci, bylo jí vidět až do vnitř těla, nestihla sem pořídit foto, ani mě to v ten moment nenapadlo, říkala že jí něčím zacelí ten defekt na krunýři a že jí dají injekčně antibiotika, mám o ní velký strach, jestli to přežije, prosím zkušené chovatele za cennou radu a také názor na tu její váhu, jaké má šance na přežití,první minuty byla v šoku zalezlá v krunýři, ale pak už po cestě na veterinu pochodovala po krabici, ani jí ty místa nijak nekrvácely, tak nevím, no nezbývá než čekat...

Neuvěřitelný...Nedávno tu chtěl někdo darovat psa z důvodu že se obává o želvy ve výbězích.To bylo ale nadávek,jak to psovi může udělat a jak je neschopnej zabránit psovi dostat se k želvám.A najednou je tady desítky pokousanejch želv.Kde je ta kritika?Ono koukám jen stačí že se to stane někomu kdo sem docela často píše a je tu známý a najednou to tolik nevadí,ono se to přeci může stát.Ted si div nelezete do pr...e,a toho co chtěl darovat psa jste tu rozmetali na kusi.Je to tady ale banda pokritců.