Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ceny boa.....

Zdravím vespolek vážené osazenstvo.
Dlouho jsem tu nebyl ale teď nějak cítím potřebu s vámi podebatovat.
Docela mě zarazilo,kam se poslední dobou řítí ceny hroznýšů.
Dobrá zpráva pro nakupující a špatná pro chovatele.Asi málokdo to z nás dělá na kšeft,ale když už se mu něco narodí,každý by rád získal nějakou tu korunu nazpět..
Když si pomyslím že moji B.C.I. Nicaragua mě stáli jako roční pár bratru
10 000,.a když vidím kam klesají ceny imperátorů...
Honduras 1200,Kostariky 2000,...atd......
A to mám i takový neblahý pocit,že trh je docela nasycen a odchovy se
vůbec prodávají obtížně i když ceny jsou nízké..
Vyjímku tvoří asi nějaké barevné mutace typu red salmon pastel k tomu reverse strip...atd...(berte to jako příklad) a nebo B.C.C.ať už Surinam/Guyana,či imperátoři Tarahumara či Veracrus.
Tak nevím zda je to dobře..Jak pro koho..
A ceny albínů už také padají pod 10 000 i níž...

Dovolím si dodat: myslím si, že je to i celou situací v ČR. Ač nám média masírují mozky tím, jak běžná, průměrná rodina bere 40tis., nebo já nevím kolik (každou chvíli je to číslo vyšší) korun čistého, není to podle mých zkušeností pravda a lidé začínají prostě šetřit každou korunu a na všem, kde to jde. Já jsem do hadů dal několikrát větší částku, než jsem kdy dostal za narozená mláďata a nevím, co to ve mně je, ale prostě stále přikupuji další a další, ikdyž vím, že náklady (el. energie, voda, krmení ...) budou opět vyšší a vyšší. Ale stačí mi pohled na ně, na to jak se mají dobře, že jim nic nechybí a hned mám lepší náladu. Nevím, asi nejsem normální ...