Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoc achatiny

Dobry den, mam achatinu reticulata a nedavno se u ni objevil na jeji svetle noze z boku za hlavou maly tmavy flicek asi 1mm (lehce prehlednutelny) a dnes se zacala achatina jaksi kroutit a ten flicek se ji rozevrel a vypadalo to jak obrovsky vred.Uvnitr bylo bile vypadalo to jako hnis.Nafouklo se to a po chvilce se to zpet uzavrelo a achatina sla v klidu dal.Co to je? prosim o pomoc dekuji

Pokud se flíček udělal na pravé straně,pak je všechno v pořádku.Předpokládám,že achatina je již dospělá a připravená k páření,protože podle popisu se jedná jak někteří nazývají "třetí tykadlo",kterým se rozmnožují.Pokud máte další jedince stejného druhu a stáří,kteří mají,jak píšete stejný "problém",připravte se na snůšku;-)

ahoj nevite co je to bily povlak na achatine ulite a ten povlak je u spicky ulity a nejde to ani smit... nevite co by to mohlo byt??? nevim co stim mam delat jestli to vite tak mi prosim napiste na muj email simona.hiadlovska@seznam.cz dekuji.