Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slunění ještěrek

Ahoj, chtěla bych se zeptat na váš názor na slunění menších ještěrek a gekonů (např. Anolis rudokrký nebo felzuma madagaskarská) přes den na slunci v drátěných teráriích. Myslíte, že by bylo lepší je nechat ve svých teráriích u žárovek a nestěhovat je? U anolisů jsem si všimla, že raději v teráriu místo žárovky vyhledávají místa, kde dopadájí sluneční paprsky, ale přes sklo UV neprojde. Děkuji moc za vaše názory :-)

Mám taky anolise rudokrké. Slunění řeším tak, že mám terárko postavené kousek od západního okna, aby šlo okno otevřít. Odpoledne vyměním skleněná dvířka za drátěná a otevřu okno dokořán. Terárko částečně zastíním. I když žerou z ruky, tak si nedovedu představit, že bych je chytala dvakrát denně.