Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochlazení terária

Teď v horkých letních dnech mě napadalo, že by nebylo špatné se pochlubit a dát si pár typů, jak ochlazujete terária.Jedná se mi především o technická řešení v případech, že není možnost terárium přestěhovat do chladnější místnosti.Myslím,že chovatelé druhů choulostivých na vyšší teploty tento problém prostě řešit museli.Slyšel jsem o řešení, láhve s ledem umístěné v teráriu, ale to mi přijde dost nepraktické ( a neestetické )- vzhledem k tomu jak dlouho asi vydrží led než se rozpustí.Já osobně se s tímto problémem zatím potýkat nemusím,ale do budoucna bych pár typů uvítal.:puff:

Pokud to jde (jako např. letos kdy byl jen jeden den kdy noční teplota přesáhla 20°C ) tak to řeším nočním větráním), v opačném případě stěhuji do suerénu - mám tu možnost. Další možností je instalace klimatizace v místnosti. Pokud ani jedna z těchto variant není možná pak považuji za nevhodné pořizovat si druhy citlivé na přehřátí.