Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regius - kožná choroba??

Ahojte, potrebujem poradiť. Na mojom regiusovi som spozoroval niečo ako zosušené šupiny. Napadlo ma, či to náhodou nieje pleseň a tak som mu to párkrát potrel zriedeným Betadinom. Počkal som kým sa had zvlečie a dúfal že to zmizne. V noci sa had zvliekol a zostala mu po tom taká bledá škvrna. Prosím o identifikáciu čo to je.

Tá škvrnu má na hlave.
[100_4716.JPG]

[100_4713.JPG]

Dobrý den, takhle z fotky to opravdu nejde určit. Může to být plíseň, bakteriální zánět, nebo jenom depigmentace. Doporučuju návštěvu veterináře, udělá stěr nebo seškrab, a mikroskopicky ho vyšetří. Podle nálezu doporučí nějakou lokální terapii.