Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem muj gekoncik ma spatny predni nohy

Zdravim zjistil jsem ze jeden z mich gekonciku ma ne zakrnele ale jakoby furt skrcene predni nohy anecodi po prstech protoze ty ma nahoru driv to snad nemel nebo jsem si toho nevsiml ale v posledni dobe hubne asi nedokaze chytiti tolik brouku co druha

Nedostatek vápníku, zřejmě chovatelský problém. Používáš nějaké minerální přípravky a vitamíny? Poud ano, co a kolik? Mají gekončíci možnost získat vit. D3 (UV B zdroj, vitamínový preparát)? Pokud D3 nedostávají nedokážou vápník využít. První pomoc je v podání D3, ovšem jen opravdu opatrně cca 1500 MJ/kg a hóóódně vápníku, např perorálně několik kapek Calcium chloratum. Při dalších krmeních je třeba potravu obalovat v nějaké minerální směsi s větším % Ca a cca 1x měsíčně dodat opět cca 1000-1500 MJ D3 nebo používat nějaký zdroj UV B, např. kompaktní zářivku Lucky Reptile nebo Reptiglo 5.0.