Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolikrát týdně a v jakých dávkách, krmit 3 týdenní gekončíky noční???

Zdravím vás lidičky, jsem začátečnice s chováním plazů - no tedy gekončíků. Chtěla bych se zeptat, kolikrát týdně krmit 3 týdenní gekončíky noční? Potrava má být velká jako polovina hlavičky že? Malého cvrčka ještě nechtěli, ale vzali si pár malých červíčků moučných. Vím, že je nemohu krmit jen červama, ale prozatím chtějí jen ty. Tak prosím vás poraďte, napište kolik červíků (i cvčků popřípadě)týdně. vůbec nevím jak dlouho tráví a kolik smí sníst. Díky:-) Barbarka

Mláďata gekončíků krmím prakticky denně v množství cca 3-4 cvrčky (nebo červy atd.) na kus, cca 1 den v týdnu vynechávám. U gekončíků se nemusíš tak striktně bát častěji krmit moučnými červy, mají enzym, který jim je pomáhá strávit. Larvy tenebridů jsou poměrně častou potravou pouštních zvířat, tak se s nima musí umět vypořádat;-).