Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naja pallida

Zdravím, zajímalo by me jestli tuto kobru tady někdy chová popř. jaké má zkušenosti z chovem, jaké podmínky jí nejvice vyhovují, dle vlastních zkušeností a třeba nějaké zajímavé poznatky při chovu tohoto hada.Díky za postřehy.
Změna předmětu, původně: Naja Pallida (halapremek)

Ano to máš pravdu bezpochybně;-)Právě zvažuju nad koupí této krásné Kobry.Co se týče terária tak mam rozměry 100x50x50 což je podle mě dostačující. Akorád mě v koupi brání jediná věc trio Arisek které v tom terárku má potřebuji je prodat ale zatím nemám žádného vážneho zájemce.

Zdravím Vás,
ja chovám palidy už nejaku dobu a myslim si že sú to úplne bezproblémové kobry. Samozrejme za predpokladu že sa dostanete k zdravím jedincom. Tie ktoré mám doma sa po importe skľudnili už do necelého mesiaca a v podstate jed už striekajú len vtedy ak ich veľmi vydráždim.
Chovám ich v teráriu 110cm x 60cm x 55cm v. Miestnosť vyhrievam celú na 28 až 30 stupňov s nočným poklesom na 24. Ako substrát používam buď rašelinu / vrchoviskovu / alebo mulčovaciu koru. Potravu príjmajú od začiatku samé aj napriek tomu že je to priamy import. Kŕmim ich myšami,potkanmi,sýrskymi škrečkami a jednodňovými kurencami.