Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naja pallida

Zdravím, zajímalo by me jestli tuto kobru tady někdy chová popř. jaké má zkušenosti z chovem, jaké podmínky jí nejvice vyhovují, dle vlastních zkušeností a třeba nějaké zajímavé poznatky při chovu tohoto hada.Díky za postřehy.
Změna předmětu, původně: Naja Pallida (halapremek)

Jsou to opravdu krasny kobry. Podle meho jedny z nejhezcich:-) Na chov by nemely byt nak extra narocny. Ale daval bych bacha, pry hrozne rady plivaj. Velikostne je taky fajn. Miva vetsinou kolem 1m maximalne do 130cm. Vyhovuje ji spis sussi klima. Teploty v terku by mely byt 25 - 35°C. Je dobry mit v terku pro ni i naky vlhci studenejsi ukryt, aby se tam mohla kdyztak schladit. Terarko by ji melo stacit 80x40x40, ale lepsi by bylo asi 100-120x50x50. Do terka ji dat jako podklad smes pisku, sterku a treba raseliny, lignocelu nebo nakych stepku... Jako vybaveni staci kameny a miska s vodou...

Ano to máš pravdu bezpochybně;-)Právě zvažuju nad koupí této krásné Kobry.Co se týče terária tak mam rozměry 100x50x50 což je podle mě dostačující. Akorád mě v koupi brání jediná věc trio Arisek které v tom terárku má potřebuji je prodat ale zatím nemám žádného vážneho zájemce.

100x50x50 je pre jedneho hada dostatočná, pri použití dostatočne velkého úkrytu obsluhovatelného z vonku, by to mohlo stačit aj pre pár. Inak ten úkryt by som doporučil pri každej kobre, ked sa ho naučíš používat, velmi ho oceníš. Čo sa týka substrátu, prírodný je síce estetický, ale pri kadencii vylučovania kobry sú vhodnejšie (lacnejšie) presiate hobliny. Pallidy sú ako všetky kobry pomerne rýchle a samozrejme pri manipulácii je nevyhnutný štít na tvár. Frekvencia pluvania sa časom výrazne znižuje, ale cca prvých 10-12 mesiacov budeš musiet umývat sklá dost často, závisí to aj od povahy každého hada. :x:Toxicita je pravdaže velmi vysoká, hemoragický jed sposobuje rozsiahle nekrozy tkaniva, takže ked uhryznutie prežiješ, s vysokou pravdepodobnostou prídeš o končatinu. Ked ta zaujíma niečo konkrétne, tak sa kludne pýtaj... :puff:

Ten kolega co nabízí "mossambica" ze Slovenska tak to nejsou mossambiky, ale ve skutečnosti Naja cf. nigricollis, resp. za tento druh se v Tanzánii považují, ale mnoho toho nemají společného s pravými nigricolliskami ze západní Afriky resp. z Ghany, kde je terra typica...Možná se jedná o Naja crawshayi, která byla/nebyla validována, ale přesný zlom areálu se zatím moc neví -je to někde právě snad v Tanzánii.

Zdravím Vás,
ja chovám palidy už nejaku dobu a myslim si že sú to úplne bezproblémové kobry. Samozrejme za predpokladu že sa dostanete k zdravím jedincom. Tie ktoré mám doma sa po importe skľudnili už do necelého mesiaca a v podstate jed už striekajú len vtedy ak ich veľmi vydráždim.
Chovám ich v teráriu 110cm x 60cm x 55cm v. Miestnosť vyhrievam celú na 28 až 30 stupňov s nočným poklesom na 24. Ako substrát používam buď rašelinu / vrchoviskovu / alebo mulčovaciu koru. Potravu príjmajú od začiatku samé aj napriek tomu že je to priamy import. Kŕmim ich myšami,potkanmi,sýrskymi škrečkami a jednodňovými kurencami.