Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ultrazvukový zvlhčovač

Zdravim mám dotaz jestli tu má někdo zkušenost ze zavedením ultazvukového zvlhčovače vzduchu do teraria. Rád bych radu jak rozvest páru po terariu dík
Změna předmětu, původně: ultrzvukový zvlhčovač (carlos)

ahoj,,ja som to mal u leguana.este stale to mam,,ale nejako sa to nedari predat:-Dno mal som to v miske na vodu terarium meralo 80cm na dlzku a bolo to po celej ploche,,potom som si urobil taku plosinu a z tej to stekalo kao vodopad:-)bolo to nadherne,,ale teraz nemam nic co potrebuje EXTRA vlhke prostredie,,tak na to prasi prach:-D

myslím, že ta mlha co z toho vychází, nemá moc velkej tlak.Je to spíš jen takový jakoby odpařování, ale teplý to není.Proto si myslím, že nějakou tenkou hadičkou to asi nepůjde.asi bude potřeba použít nějakou širokou a krátkou hadici.Já jsem v práci vyšetřil docela malý, asi na 1,5l vody(pokud se pamatuju.Přemýšlel jsem nad tím, že tyhle menší by se možná daly nějak šikovně a nenápadně schovat i někde v dekoraci v terárku.bohužel v nich nejsou funkční zdroje, právě proto jsem to ještě nevyzkoušel, páč na opravu nemám čas.Jsou i větší, myslím tak kolem 5l, ale myslím, že ten tlak tam nebude o moc vyšší.tak nevím.Když na něco přijdeš tak nezapomeň dát vědět.

Co já vím, tak ultrazvukový zvlhčovač odpařuje vodu rozkmitáním částic vody... dát tento "ultrazvuk" do blýzkosti citlivého zvířete, může mu to poranit - popálit kůži.. takže dávat to do terária nee a dávat to mimo něj asi taky nelze, pač by čidlo ve zvlhčovači snímalo vlhkost v místnosti a né v teráriu a tím by pořád zvlhčoval. to by mohlo způsobit dýchaci problémy zvířeti a možnou smrt. Pokud se mýlím, nenadávej te mi, pouze opravte ;-)