Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trimeresurus albolabris

Ahojte potreboval by som poradit,chodam hady uz dlhsie ale s tymto som sa este nestretol Trimeresurus albolaris.Mam moznost kupy ale neviem ake podmienky ten had potrebuje,neviem slovensky nazov,neviem kde zije.Aku cenu maju tieto hady?(adultne aj mladata).Chcel by som sa dozvediet trochu aj o pareni.Dakujem za vase odpovede :-)
[mod]Změna předmětu, původně: INFO O HADOVY (Melda) (Melda)[/mod]

tady jsem něco našel tak ti to snad kněčemu bude :puff:Trio těhto nádherných chřestýšovců chovám od konce roku 2005,jsou NZ 9/05.

Původně jsem si pořídila 5 zvířat z 1 vrhu,ale některá(2) mláďata uhynula.Samostatně nežrala,proto byla krmena násilím holaty(v přírodě mláďata žerou žabky a ještěřičky),což bylo značně stresující jak pro ně samotné,tak i pro mně-přecijen,ruční krmení jedovatého háděte,které má hlavičku velkou jako váš nehet by se dalo označit za adrenalinový sport.2 mládata uhynula krátce po umístění do terária,bylé 3 se držely dobře,ale pořád jesm je muela krmit násilím a příliš nerostli.Vyzkoušela jsem mláďata drápatek,která s velkou chutí lovila a po čase začala samostatně přijímat i přiměřeně velké myši.Samec byl žravější než obě samice a rychleji rostl,až do dospělosti byl největší,což se ale u samic rapidně zmněnilo,když dospěly ony. 1samici jsem vyměnila s jiným chovatelem za pokud možno nepříbuznou(adultního samce js nesehnala).Nyní obě samice žerou bez problémů,přičemž větší je žravější.Samec od doby dospělosti přijímá potravu pouze občas,s poměrně dlouhými intervaly.

Chovám je v teráriu cca 70x50x70,zařízeném větví na šplhání,žárovkou na výhřev(25W) a umělou rostlinou.Na dně je rašelina.2x denně rosím.Umí pít z misky,ale většinou pijí vodu z rosení.Mají oblíbená místa na větvích ,kde přez den vždy odpočívají(samec leží vždy na 1 samici,jeho favoritce:o),aktivují v noci.

V současnosti je patrně 1 samice březí a byla umístěna odděleně do jiného terária,z důvodu zamezení úniku novorozených mláďat.

T.albolabris-něco málo info:

výskyt:Jižní Nepál,SV indie,J Čína,Indie až po Indonésii

vzrůst:50-100cm,1,0 je výrazně menší než 0,1.

způsob života:arborikolní druh,živorodý(až 20mláďat),noční aktivita.

potrava:ještěři,žáby,hlodavci.(mláďata loví žabky)

U citací uvádíme zdroj.
http://www.myzoo.estranky.cz/clanky/hadi/trimeresur us-albolabris (Kurt)