Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Březost

Dobrý den.zajímám se o chov hadů rodu Crotalus a rád bych se zeptal zde přítomných na dotázek.Nikde nemohu zjistit jak dlouho je březí samice Crotalus lepidus lepidus.Poradíte mi někdo?děkuji

Tak 100% nejsou březí 12 měsíců, mohou se pářit kdykoli, ale důležité je, kdy dojde k oplození, samice spousty druhů jsou schopny zadržet spermie samců měsíce a dokonce i roky. Záleží, kdy samice ovuluje a předpokládám, že pokud je chováš se zimním klidem, tak ovuluje stejně jako v přírodě až potom a teprve pak dojde k uvolnění spermií a k oplození a potom začíná březost, která končí porodem mláďat. U C. l. lepidus rodí samice v červenci až srpnu (v přírodě). Samozřejmě v umělých podmínkách chovu se cyklus může posunout, záleží od kdy a hlavně do kdy zimuje, navíc bude reagovat mimo teplot i na prodlužující se den, takže by to mělo zhruba vycházet podobně.