Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochybnost o určení druhu?

Zdravím!Mám problém jelikož se tu objevilo vlakno s nalezenou želvou připadá mi ten samý exemplář který vlástním já::)(Původně je to nalezenec)Ptal jsem se na Ifauně a tam se mi dostalo odpovědi že se jedná o T.g.Nadulepis
Jaký je prosím druh této určené želvy?
Foto:
[9377238]
[x3ho2.jpg]
Děkuji

Já bych byl v určení druhu trochu opatrnější.
Podle stavby těla může jít docela dobře o Testudo graeca nabeulensis. Dokonce bych řekl, že je to pravděpodobnější.
Pokud chcete mít jistotu, vyfoťte plastron a pokud možno i okolí prdélky. Fotky jsou sice hezké, ale zabírají úplně opačné části těla, než které jsou potřeba pro identifikaci. :))

No tak je to samec Testudo graeca, poddruh si netroufám, ale jistojistě to není ibera. Pravděpodobně jde o nabeulensis, je v tom ale dost zmatek, takže se raději k poddruhu vyjadřovat nebudu, zvlášť když není k dispozici informace o původní lokalitě želvy nebo jejích rodičů.
Jen pro upřesnění, fotil jste plastron, spodní část krunýře.