Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chelydra serpentina

ahojte,,ja by som mal otazku na tuto kajmanku...ze ake velke akvarium,teplotu,zrat setko o chove.neviem jeden chlapik by mi ju chcel vymenit a hrozne s ami paci:-)myslim ze za strasilky sa to oplati:-Dinak je to mladatko co ma asi 15cm;-)

1) chovas se jak male dite - tohle zvire chci, tamto uz nechci
2) prvni musis mit vek, aby sis ji mohl koupit
3) musis taky umet treba anglicky, protoze snapper turtles jsou americky zelvy a americani se v nich urcite vyznaj lip, existuje mnoho anglicky psanych stranek s detailnimi radami a na forech se o nich taky dost hovori
4) musis byt velky silny kluk, abys zvire zvladl az vyroste
5) musis byt zkuseny, austinovy stranky samozrejme rikaj, ze to neni zviratko pro zacatecniky, maj to dokonce i cervene napsany

shrnuti: Neporizuj si kajmanku, kdyz ani neznas zpusob, jak si o ni cokoli zjistit. Je to proste. Do vyhledavace zadam nazev zvirete, hledam latinsky, dle toho anglicky. Pri zadani anglickeho ci latinskeho nazvu najdu spoustu odkazu, kde se urcite informace netlucou takovym zasadnim zpusobem jako KHorovy stranky vs. knizka blabolu od madam Anderove.

Schvalne, jestli najdes a prelozis aspon austina :-D

Uz me tahle poradna prestava bavit, hadej kvuli komu. Nauc se aspon psat. Kurz typografie by ti taky neskodil.

Tak tak. Vzdyt jsem mu dala presny navod, jak si to najit :!: To uz ani neumi tu svou chelydru zkopirovat do vyhledavace :?:
Hele, tech snapperu existuje vic. Ta jeho je Common Snapping Turtle (Chelydra serpentina serpentina), jinak je jeste treba Alligator Snapping Turtle (Macroclemys temminckii).

Aby si prcek nestezoval:
http://www.austinsturtlepage.com/Care/cs-commonsnap per.htm
http://www.austinsturtlepage.com/Care/cs-allisnappe r.htm

Tak a ted nam to prcek doslova prelozi. Hlavne, aby nezapomnel prelozit dulezitou pasaz na konci, na tu se velmi tesim.

To se holt budes muset zlepsit. Nemysli si, ze se bude nekdo s necim prekladat do ceskeho nebo slovenskeho jazyka. Nebude. V zivote budes muset cist cizi literaturu. Tak vem slovnik a nefnukej. ;-) Pokud chces chovat neobvykla zvirata, musis pro to neco obetovat.
Serpentinu mam jako treti odkaz v googlu.