Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paraziti-teda asi

Dobrý den..Mám ještěrkovce velkého,ihned po obdržení jsme nechali zvíře odčervit,ale asi po měsíci se v terárium začalo objevovat velké množství malinkým broučků...lezou všude a ještěrkovec už ani nechce slézat dolu-je na poličce,kde sice brouci lezou,ale mnohem méňe... Nestalo se to někomu z vás nebo alespon netušíte co by to mohlo být a případně co s tím dělat? Předem moc děkuji za odpovědi,Zuzka

Ahoj,asi bych nepátral po tom,jakého druhu jsou brouci a celé terárko bych desinfikoval.Stačí vše stříknout Frontlinem.Ještěrkovce taky.Terárko a vybaveni vydezinfikuj rostokem sava.Já s úspěchem používám Arpalit Neo,ale lidé říkaji,že je pro plazy škodlivý.Stačí si vybrat v lékárně ti poradí.;-)

jako substrát mám písek a na spaní kokosový substrát.. ja jsem ted nebyla doma ale mama mi řekla že se už dlouho nevyprázdnil...nemůže to mít něco společného? a ještě říkala že už tam jednou ty broučky viděla..vubec netuším

Včera odpoledne tam bylo strašné množství broučků a ted už tam není ani jeden...je možné že je zabil chlad? Vyndali jsme merunku co dostal k žrádlu a už tam nejsou... jak často můžu nechat plaza odčervit? Díky

To co popisujete zrejme vubec nebudou paraziti, ale substratovi roztoci, kteri se zivi zbytky potravy a trusu. Narozdil od tech parazitickych cervenych a cernych jsou svetle zluti az bili. Dari se jim ve vlhku, takze staci udrzovat hygienu (vcas odklizet trus i zbytky zradla), nechat substrat na cas vyschnout a vse by se melo zlepsit samo. Pokud o parazity opravdu nejde - chemie je nadbytecna. Co se tyka odcervovani - nejprve nechte zkontrolovat trus, jestli v sobe vubec zvire nejake parazity ma a veterinar at podle toho nasledne zvoli vhodnou lecbu. Na to by se ale melo myslet jeste pred tim, nez zvire umistite do definitivniho teraria. Karantena se opravdu vyplati...