Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama kočinčínská

Prosím o radu, náš sameček nám začal přivýrat jedno očičko. Občas mu slzí, ale ne hnis je to průhledná tekutina a máme o něho obavu. Většinu dne ho má zavřené. Nemáte někdo skušenost co by to mohlo být? Je to náš miláček a uděláme pro něho všechno. Moc dík

Hned pro začátek - mé zkušenosti s kočinčinami nejsou nijak EXTRA, tak Peter nešplhej :-D Ale nejčastěji tento problém bývá se suchým a prašným substrátem, vypláchnutí by to určitě chtělo, ale raději odborníka v začátcích a pak třeba ještě párkráte oční vodu Opthalmo či nějakou ATB mast, ale to už musí posoudit někdo jiný ;-) Držím palce ;-)

Moc dík už to jdu skusit. A jinak substrát máme Lignocel + jěště druhou směs hrubší z kokosu. Poraďte co máte vy ráda udělám změnu. Agamu jsme dostali minulý rok, tak to je pro nás ještě ladění a skoumání co je lepší. Rádi se ponaučíme.

Když si náš Eda rozbil pusu o sklo tak jsem taky myslela,že by bylo dobré dát pod něj kamínky,ale nedrželi dobře vlhkost a navíc si o něj zlomil jeden drápek.Normální rašelina z obchoďáku.Já jsem se taky ptala na rašelinu bez hnojiv a bylo mě v obchodě řečeno, že všechny rašeliny jsou bez hnojiv.50 l stálo asi 80 Kč.