Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rosnice + ?

Zdravím mel bych dotaz chtěl bych v terárku s litoria caerulea chovat jeste neco...s jakymi jinymi druhy žab se snese a jestli by sel treba i anolis carolinensis bo sem taky videl ze nekdo choval s opheodrys aestivus?... diky

.Na váš dotaz vám bohužel neodpovím,spíše vás požádám o radu.Jsem laik a dětem jsem přínesl domu rosničku,potřeboval bych pár rad jak ji udržet při životě a bez útrap.Jaká je vhoná strava,teplota přes den a noc,vlhkost prostedí,jáké osvětlení a půda v teráriu,zda rašelinu,či hlínu nebo písek.Děkuji za radu.Má adresa je soptikzdenek@seznam.cz

soptikzdeněk:
Nejlépe uděláte, když ji pustíte, za prvé je chráněná a její chov bez příslušného povolení nezákonný a za druhé chov obojživelníků a navíc z mírného pásma je pro člověka bez zkušeností s chovem obojživelníků celkem složitá věc, tedy pokud by měla mít rosnička "plnohodnotný život". Proto myslím, že nejlíp jí bude v přírodě. ZVÍŘATA A OBZVLÁŠTĚ TA NÁROČNĚJŠÍ NA PODMÍNKY NEJSOU HRAČKA PRO DĚTI:!:. Sám přiznáváte, že jste laik, tak prosím zbytečně netrapte žabku nějakými hokus pokusy o chov.

zadavateli tématu:
Litorie klidně s většími anolisy chovat můžete, je to sice pro mě jako pěst na oko, chovat ve společné expozici novoguinejskou žábu a středoamerické (karibské) leguánky, ale technicky to možné je.