Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakého gekona

Zdravím.

Dostalo se mi do ruky malé terárko 60x40x40. Chtěl bych v něm začít chovat skupinku nějakých malých gekonů, ale v gekonech se neviznám. Může mi někdo poradit nějaký druh, který by se do takového terárka vešel ve skupině 1samec, 2 až 3 samice? Nechci aby se tam cítili ztísněně.

Předem díky.

Dobrý den,
využiji toto vlákno. Mám doma terárko 37x37x28. Chtěla bych Vás poprosit, co by jste mi poradili do něj zabydlet, zátím chováme hady a pavouky, ale chtěli bychom si pořídit i nějaké ještěry, ale vzhledem k velikosti terka si netroufneme něco pořídit bez rady. Nejraději bychom skupinu 1 samec a dvě samice.
Předem všem děkuji za rady.

Sice nejsem odborník, ale chovám oba a jastli jsi začátečník tak bych ti doporučila spíše gekončíka. Gekončík je takovej na půl dení a na půl noční. Pagekon přes den hlavně spí a tak je někde zalezlej. Ale když večer vyleze tak je opravdu na co koukat. Hlavně při lovu. Ale gekončíka si na 95% "ochočíš" tak, že ti sám vleze na ruku, když mu ji nastavíš. Pagekoni jsou. Trochu víc plašáci. Taky umí při úleku skákat jako žabičky a přichytí se na zeď. Takže je pak vážně sranda je chytat po celym pokoji :-D. Gekončík je pomalejší. Oba dva mají svoje pro i proti. Záleží hlavně na tom co se ti líbí.

Jo a Promiňte že vás zase ruším ale jenom se chci zeptat s tím gekončíkem nočním jemu upadáva ocas jenom když na ten ocásek štěněte? A nebo když někdo za něj zátah? Ale nemyslete si že bych za ňadro tahal to ne Já mám totiž plazy v oblibě