Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Litoria- Rosnice

Zdravím,,Potřebuji nutně poradit co mám dělat s tímto druhem a jak nejvhodněji zařídit podmínky v přechodném teráriu 20x20x20 cm. žabka je hnědě zbarvená a udělali se mi na ní zelené pupínky a skvrny, vypadá to jako hnis. Rád bych nějakou diagnozu, čím by to mohlo být a jak to napravit..díky moc za jakoukoliv radu..

No mě šlo o to, že tomu moc nerozumím a byl to dárek, no a nechci jí ubližovat tím jak ji chovám. Mám jí chvilku asi týden a nevím jak má být vlhké terárium a jestli jí stačí miska s vodou malá nebo spíše velká na koupání. Substrát je rašelina 3cm. Rosím jí stěny terária i rašelinu upravenou vodou 2x denně, ráno a večer. Ale jen poslední dva dny, jinak měla terárium suché 5 dní a vodu zatím neupravenou v misce. Vodu jí upravuji kondicionérem co odstraňuje chlór atd, stačí to?. Ty pupínky jsou 2 na hlavě a 2 malé flíčky na zádech, mají zelenou barvu, není zamořená celá a tomu chci právě zabránit. Nevíš prosím o tom něco? díky!

Vodu raděj upravuj tim že ji necháš den nebo dva odstát, případně ji převaříš, žáby jsou ohromě citlivé na jakoukoli chemii takže já hlasuju proti kondicioneru,to je spiš pro rybky a podle mě je to i tam zbytečný.
Zkus přeluštit ten návod, dá se to. Nejduležitější je mokrý a hodně rosený velký zarostlý stromový terárko a krmit-krmit :)

Díky moc pánové za odkaz a rady, jen bych měl ještě jednu prosbičku. Mám právě malé terárko 20x20x20(časem bude větší) a nevejde se mi tam moc velká nádrž s vodou, stačila by jen miska, v které by si namočila tělo? A substrát spíš sušší nebo vyloženě mokrý? Jinak nějakou větvičku a rostlinku, tu prozatím zvolím umělou. Už toho vím díky vám mnohem víc..určitě sem ještě někdy zavítám..díky čau;-)

Zdarvím je to sice blbý dotaz ale presto se zeptam dneska ráno mi ,,utekla,, rosnice z terárka vůbec nevím kde ji mám hledat přeházel jsem všechny kouty kde je vlhko(kytky...) a tak ale nikde nic...nevím jestli nemám počkat az se setmí že vyleze sama ...ještě by mě zajímalo když mám v bytě 65% vlhkost a 28°c jak dlouho asi tak muže prežit? nekmil jsem ji ted asi 5 dni takze by jeste bez zradla mohla par dni vydrzet...mate s utěkem žab nejake zkušenosti?