Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roupi u želv

Ahoj všem,
chtěla jsem se zeptat zkušenějčích želvařů, jak se může suchozemská želva nakazit hlísticemi. Jak tomu předchazet či jak to zjistit. Děkuji

ahoj, želvař sice nejsem, ale snad mi v hlavě zůstalo něco ze školy... stačí aby byla potrava (tráva, zelenina, cokoliv dalšího...) potřísněna exkrementy nějakého zvířete, které hlísticemi trpí...a průšvih je na světě..i když je to asi dost zjednodušeno... průkaz se dá provést pouhým okem nebo koprologickým vyštřením... snad jsem nic špatně neřekl:puff::-)

Naprostej souhlas s Krokodýlem - někdy se stává, že se množství roupů změní po nějaké změně. Tedy přesněji - želva je měla vždy, ale v malém množství a pak, jakoby zničeho nic, je jima zaplavená. Někteří želvaři roupy řeší, jiní ne - obojí s úspěchy i neúspěchy.

VH