Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mrtva znaska guttiek

ahojte chcem sa opytat co sa mohlo stat mojej znaske guttat.Samica mi nakladla 21.6.2008 a inkuboval som na vermikulite pri teplote 28 stupnov.Prve mlada vyliezlo 20 augusta a ma dve hrcky na chrbte.Dalsie mlade nevyliezli a tak som dnes 24.8. narezal jedno vajce a bolo v nom mrtve mlade a tak som postupne narezal aj dalsie a v nich dalsie mrtve jedince.Vajcia boli znacne dekalcimizovane nakolko samica pocas celej gravidity nejedla.
[http://i109.photobucket.com/albums/n62/tommyduska/D SCF1164.jpg]

Ahoj Tommy.Přesně to samé se mi stalo vloni a také se to tu probíralo.Mylím,že nás bylo víc.Letos se mi všechna mládata vylíhla bez problémů.Snížil jsem vlhkost.Nevlhčil jsem tolik vermikulit jako vloni.Určitě to bylo převlhčeným substrátem.Přesně jak píšeš,prvni mládata měla hrby a ostatni se nevyklubala z vejce.Zkusil jsem si nechat dvě hrbatý mládata a hrby po půl roce nebyli znát.Zřejmě je to tím,jak se mládě osvalý.;-)

vidím že hodně lidí používá vermikulit perlit ajiné keramické substráty skoušel jsem ho na inkubaci c. helena a nemohl jsem najít vhodnou vlhkost bud byla nízká nebo vysoká vrátil jsem se k rašeliníku a maximální spokojenost používm plastové krabičky do které dám vrstvu mechu na ni naskládám vajíčka a přikriju vrstvou mechu i když je víčko krabičky orosené tak mech brání nadměrnému zvlhnutí vajíček zvrchu jednou týdně krabičky prohlížím podle potřeby narosím a fungovaloto/krabičky mají zboku dírky/já jsem se prostě s keramikou nezžil inkubuji pouze hady u ještěrů je to asi trochu jinačí